| Antrax a întrebat:

E atat de rau am crezut ca am prieteni dar nimeni nu e aici pentru mine fostele mele colege nici ca mai cunosc. Si cand ma duc la scoala si cand vin ma duc singura.Imi zic multi hai stai cu noi si cand is acolo nu ma baga in seama. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| d33a a răspuns:

Te cheama acolo iar dupa ce te duci nu te baga in seama, asta poate fi din 2 cauze :
1.ca isi bat joc de tine
2. pentru ca tu nu intri in discutie cu ei
Cred ca ai observat ca in ziua de astazi daca nu esti indraznet, nu iti impui punctul de vedere si le faci la toti pe plac esti luat ca prost si isi bat joc toti de tine.Fii mai comunicativa si mai indrazneatawinking

11 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Asa e cum spune si @www baga`te tu in seama cu ei gaseste un subiect.sa simta ca aveti ceva in comun si cat despre venire si plecare la scoala stiu ca nu e chiar comod sa te duci si sa pleci singura. dar poate au si ei treaba.baga`te si tu printre ei cand pleaca[daca aveti acelasi drum].

| bluesky a răspuns:

Trist...asa am fost si eu

Cand te cheama... VORBESTEhappy ce mai fac?, cand vorbesc despre ceva, intervii si tu, si iti dai cu parerea, le povestesti ceva, razi cu ei, spui glume, va distrati

Arata-le ca esti de gasca...winking
Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| www a răspuns:

Sa te bagi singura in seama cu ei.

| Smackdown a răspuns:

Daca esti fata...bine nu stiu asta ca nu-s fata. daca esti baiat bate-i te baga in seama cu pumnii de nu mai poti.

| maria91r a răspuns:

Si eu eram tot asa.nu prea aveam prieteni pana l-am cunoscut pe iubitul meulove struck... daca e un tip care iti place pe acolo du-te la el.si daca stii sa te faci placuta gasca lui iti va fi apropiata.eu in gasca lui mi-am cunoscut cei mai buni prieteni evertongue. sper ca ti-am fost de folos cu cevatongue

| s.m. a răspuns:

Buna.sa stii ca si eu aveam aceeasi problema ca si tine inainte si nici macar sora mea nu prea vorbea cu mine, preferand sa stea cu colegele ei. Dar m.am schimbat si am devenit mult mai sociabila.Acum eu deschid discutiile in gasca de regula si imi place sa ma contrazic cu majoritatea.big grin cred ca ar trebui sa te faci si tu auzita, cand sunteti mai multi sa. ti dai si tu cu parerea si incearca sa te faci placuta ca sa nu risti sa devii enervanta ca apoi te vor evita ceilalti.succes si :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii eu ma duc la scoala si vin cu o prietena si cu o colega de a ei.Si vb mult, mai ales eu dar totusihappy tot nu cred ca am prieteni. la fel si cu presupusa mea prietena ca mai buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@d33a
daca ai sti cata dreptate ai in legatura cu "nu iti impui punctul de vedere si le faci la toti pe plac esti luat ca prost si isi bat joc toti de tine"
in ziua de astazi oameni'si bat joc d bunatate

| ammy a răspuns:

Du-te la unul dintre ei si imprietenestete cu el, astfel vei putea face parte din acel grup, dar ai grija sa alegi persoana potrivita sa aveti mai multe in comun si sa nu fie fitoasa. Apoi ai grija sa le arati tot ce ai tu mai bun si sa te faci remarcata prin calitatile tale. Sper ca-ti va fi de folos sfatu meuhappy