| Intelligence a întrebat:

E mult de citit, dar pls. Ajutati`ma si pe mine.sunt la pamant. Iubitul meu cu care am stat 9 luni s`a despartit de mine pentru ca. nu mai poate ( asa zice el) Se refera la urmatoarele chestii : cu distanta ( 40 de km.desi ne vedeam 1 weekend intreg, tot la 2 saptamana), cu nu stiu ce certuri (minore, pentru ca el a gresit enorm in trecut iar eu l`am iertat, nu inteleg dc el nu o poate face).

Spune.ca vrea sa fie singur, sa faca totul singur. sa faca bani sa ducem o viata buna. si cand va avea bani ma va cauta.pentru ca el asa nu mai poate.

Are 2 momente cand e trist si cand e mai putin trist. Daca il intreb cand e trist ce`si doreste de la viata: zice ca nu stie`. Nu inteleg de ce dupa 9 luni de zile. el ma poate lasa asa usor.cum nu`mi simte lipsa.nu ii e dor de mine, aveam vise mari impreuna.pe care sa le implinim. Aseara mi-a zis ca are aceleasi vise. dar nu inteleg dc vrea sa fie singur.de ce nu ma lasa sa-l ajut. El lucreaza ( are 20 de ani) si e km stres la locul lui de munca. nu a putut merge la o facultate ca nu a avut bani, dar isi doreste. mi-a zis ca se uita la fostii lui colegi de clasa ca el e cel mai distrus, mai nereusit.Aseara am vbit si nu da semne ca ar mai vrea sa fie cu mine. dar cica ma va cauta. Nu inteleg cum renuntsa asa la mine. daca il intreb cum a putut uita totul zice ca n`a uitat. daca`l intreb cum face sa nu ma mai iubdeasca. zice. nu stie. Dar in final spune ca tra sa faca bani sa o ducem bine ca el nu mai poate asa, l`am intrebat dc nu mai poate fi cu cu mine.si mi-a zis pentru ca e greu, ca s`a saturat de tot.sa n`aiba bani etc.si ca e ca si dimineata cand nu se poate ridica din pat. Mereu a sustinut ca ma iubeste cu adevarat si am simtit asta, acum ce s`a intmplat? ce sa fac? cum poate el sta fr mine`?

Tot zice ca e la pamant. si mi-a zis ca daca am fi iar impreuna nu stie daca l-as mai face ferikit. i-am zis de 100 de ori ca nu totu se invarte in juru banilor. ca o sa ne vedem cum putem. ca nu tra sa`mi ofere nu stiu ce. dar, nu reusesc nicicum. Zilele astea m`am umilit prea tare, iar eu nu uit de orgoliu.totusi,il iubesc. stiu ca si el o mai face, dar nu stiu de ce ma lasa.de ce? daca ma iub cu adv?

Sper ca ati inteles problema.si scuzati eventualele greseli, am scris in graba.Pt ca nu mai pot. vreau sa aud si eu ceva bun. o solutie. cum sa fac mai departe.

App : nu pot fi alaturi de el... ca pe mess nu mai intra( zicea ca intra doar pentru mine), iar telefonul si l-a pierdut. plus de aia.nu ma mai lasa orgoliul sa ma umilesc asa.cand el spune ca nu stie ce vrea, ca nu-l mai fac ferikit`.

Voi ce parere aveti. ce sa fac? astept multe raspunsuri.si sserioase, va rog. mi-e teama ca ma va uita, credeti ca se va intoarce la mine? Dau funda. Ms anticipat.

1 răspuns:
| Patrăţel a răspuns:

Imi pare rau pentru voi, e clar din cauza stresului, vrea sa faca totul astfel incat sa stie ca are confortul lui, banii lui.Probabil vrea un timp sa se acomodeze cu ceea ce face, e inca tanar, nu poti sa-i ceri prea multe, cred ca ar fi okey sa-l lasi o perioada, daca intr-adevar el te iubeste e clar ca te va cauta, nu e nevoie sa te injosesti, trece print-o pasa proasta si nimeni nu-l poate ajuta, asta e, e si incapatanat dupa tot ce ai zis, lasa-l sa respire, ii va trece si va realiza ce face si ce vrea sa faca, daca nu reactioneaza inseamna ca e o cauza pierduta, nu conteaza cat timp ati stat, daca in alea 9 luni, a fost cu gandu` la servici si la cum sa faca banii si n-a avut timp de tine, el probabil te considera o povara, gen '' mai trebuie sa o tin si pe ea dupa mine'', eu sper sa-si revina dupa aceasta pasa proasta, poate totusi nu e totul pierdut, bafta happy.