| Intelligence a întrebat:

E mult de citit, dar pls. Ajutati`ma si pe mine.sunt la pamantcrying. Iubitul meu cu care am stat 9 luni s`a despartit de mine pentru ca. nu mai poate ( asa zice el) Se refera la urmatoarele chestii : cu distanta ( 40 de km.desi ne vedeam 1 weekend intreg, tot la 2 saptamana), cu nu stiu ce certuri (minore, pentru ca el a gresit enorm in trecut iar eu l`am iertat, nu inteleg dc el nu o poate face).
Spune.ca vrea sa fie singur, sa faca totul singur. sa faca bani sa ducem o viata buna. si cand va avea bani ma va cauta.pentru ca el asa nu mai poate.
Are 2 momente cand e trist si cand e mai putin trist. Daca il intreb cand e trist ce`si doreste de la viata: zice ca nu stieoh go on`. Nu inteleg de ce dupa 9 luni de zile. el ma poate lasa asa usor.cum nu`mi simte lipsa.nu ii e dor de mine, aveam vise mari impreuna.pe care sa le implinim. Aseara mi-a zis ca are aceleasi vise. dar nu inteleg dc vrea sa fie singur.de ce nu ma lasa sa-l ajut. El lucreaza ( are 20 de ani) si e km stres la locul lui de munca. nu a putut merge la o facultate ca nu a avut bani, dar isi doreste. mi-a zis ca se uita la fostii lui colegi de clasa ca el e cel mai distrus, mai nereusit.Aseara am vbit si nu da semne ca ar mai vrea sa fie cu mine. dar cica ma va cauta. Nu inteleg cum renuntsa asa la mine crying. daca il intreb cum a putut uita totul zice ca n`a uitat. daca`l intreb cum face sa nu ma mai iubdeasca. zice. nu stie. Dar in final spune ca tra sa faca bani sa o ducem bine ca el nu mai poate asa, l`am intrebat dc nu mai poate fi cu cu mine.si mi-a zis pentru ca e greu, ca s`a saturat de tot.sa n`aiba bani etc.si ca e ca si dimineata cand nu se poate ridica din pat. Mereu a sustinut ca ma iubeste cu adevarat si am simtit asta, acum ce s`a intmplat? ce sa fac? cum poate el sta fr mine`?
Tot zice ca e la pamant. si mi-a zis ca daca am fi iar impreuna nu stie daca l-as mai face ferikit. i-am zis de 100 de ori ca nu totu se invarte in juru banilor. ca o sa ne vedem cum putem. ca nu tra sa`mi ofere nu stiu ce. dar, nu reusesc nicicum. Zilele astea m`am umilit prea tare, iar eu nu uit de orgoliu.totusi,il iubesc. stiu ca si el o mai face, dar nu stiu de ce ma lasa.de ce? daca ma iub cu adv?
Sper ca ati inteles problema.si scuzati eventualele greseli, am scris in graba.Pt ca nu mai pot. vreau sa aud si eu ceva bun. o solutie. cum sa fac mai departe.
App : nu pot fi alaturi de el... ca pe mess nu mai intra( zicea ca intra doar pentru mine), iar telefonul si l-a pierdut. plus de aia.nu ma mai lasa orgoliul sa ma umilesc asa.cand el spune ca nu stie ce vrea, ca nu-l mai fac ferikitoh go on`.
Voi ce parere aveti. ce sa fac?crying astept multe raspunsuri.si sserioase, va rog. mi-e teama ca ma va uita, credeti ca se va intoarce la mine? Dau funda rolling eyes. Ms anticipat.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca te-a lasat si in caz ca se va reintoarce la tine vei pati la fel, tu lasa-l impace si asteapta pana o sa ai ocazia sa fi cu alt baiat.

| Intelligence explică (pentru mgtow):

Misogin. : sad E prima mea iubire. Eu sunt prima lui iubire. stiu ca ma iubeste inca.si ca ma va cauta. ne-am mai certat asa si spunea ca nu vrea sa sufar langa el.si ca de aia m`a lasat pentru ca a crezur ca sunt neferikita. Nu intelege ca ferikirea mea e alaturi de el. Nu pot vedea alt baiat, iti dai seama... Timp de 9 luni de zile a stiut ce vrea, e tanar.a cazut intr-un impas si e deprimat total. Nu`l pot uitacrying.

| mgtow a răspuns (pentru Intelligence):

Asa zici acum, e normal la inceput dar in viata treci prin multe si daca intr-o relatie apare o cearta dura, care a provocat rau spre bine nu va mai fi. Nu ai cum sa o duci bine cu el, iti accepti soarta asa cum e si vei trece peste greu.

| Annemari3 a răspuns:

Daca numai vrea numai vrea... si sunt sigura ca banii sunt doar un pretext.

| Simonaaaaaaaaaa a răspuns:

Asteapta si tu ceva timp1-2-3 saptamani.nu-i mai da nici un semn de viata daca tu esti prima lui dragoste sigura va face el ceva sa ia legatura cu tine.Nu crezi ca ar trebui si el sa faca ceva in relatia asta in afara de fptaul ca aduce bani sau chestii de`astea materiale... :d.
Daca intr-adevar tine la tine sigur se va intoarce...pana atunci incearca si tu sa iti ocupi timpul cu altceva pentru a mai uita de el.caci gandindu-te la ce a fost iti faci rau si nu e bine...ai o viata inainte :d.

| D4N13L a răspuns:

Buna! eu zic ca are dreptate fa si tu ce face el adica eu incerc sa spun sa strangeti ban cu ban si sa va mutati impreuna...bafta mare love struck

| Claudia1397 a răspuns:

Ma fratilor incercati sa va reveniti.toata lumea are nevoie de bani.dar sa nu uitam ca si toata lumea are nevoie de dragoste, de afectiune, de o persoana care sa ii fie aproape atat la bine cat si la rau (si nu ma refer neaparat la casatorie) ci pur si simplu la o persoana care sa fie alaturi de tine, sa tina la tine si totusi sa te inteleaga atunci cand trebuie si cum trebuie.cat despre situatia prezentata, ce pot sa zic? este pana la urma alegerea lui.tu domnisoara trebuie sa intelegi un lucru...la varsta care o ai, mai ai destule de trecut prin viata.mult prea multe sa poti sa iti dai seama.un sfat, mi asteapta putin, inceaca sa iei legatura cu el intr-un fel sau altul si sa lamuriti situatia asa cum trebuie : fata in fata! vezi ce are evoie, ce are pe suflet, ce vrea si tot asa.iti doresc mult succes si sa auzim de bine! app nu a scris proprietara contului ci nebunu de iubitusu'