| SmecheruDeLaCraiova a întrebat:

E normal sa am 13 ani, sa am 1, 70 si sa nu mai fi crescut in înălțime de 7 luni? O sa mai cresc?

2 răspunsuri:
| Roxy_Racheta_1997 a răspuns:

ăăă, da logic ca este normal. In plus la 13 ani majoritatea oamenilor au aproximativ 85% din inaltimea definitiva. De acum nu o sa mai cresti asa brusc. Probabil ca o sa mai cresti vreo 6 cm pana la 18 ani. Oricum esti inalt/ă pentru varsta ta

| Holban_Georgica_2000 a răspuns:

Dacă ai 13 ani este normal, lasă hormonii să iși facă treaba și nu te ingrijora prea tare