| dEutSa_8892 a întrebat:

E o problema daca pe mine ciclul ma tine in jur de o saptamana, chiar mai mult? mi-a venit acu 2 ani de zile si inca nu este regulat.straight face e din cauza ca nu mananc sanatos si mult? ...si din cauza asta am caderi de calciu?

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Eu am 25 de ani acum, mi-a venit la 12 ani si de atunci tot 7 zile ma tine, deci nu e vreo problema de alimentatie sau de sanatate, asa suntem noi, ii place sa stea mai mult:p

11 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Stai linistita... mie mi-a venit pentru prima oara menstruatia la 12 ani, iar acum am 16(deci 4 ani) si tot nu s-a reglat.la fel 7 zile...nu, nu cred ca este din cauza alimentatie, ci mai degraba la cat de atenta esti vis-a-vis de tinuta calduroasa, pe care ar trebui s-o porti pentru a evita neplacerea ~dureroasa~ a unei raceli la ovare.cam asta ar fi tot happy

daniela
| daniela a răspuns:

Nu are nicio legatura mancarea cu ciclu, iar pentru unii e normal asa ceva el poate dura intre 3 si 7 zile functie de persoana (organism)

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Ciclul menstrual difera de la femeie la femeie, atat ca durata cat si ca si cantitate.
Sunt multi factori care influenteaza ciclul menstrual.
Pilulele contraceptive ajuta la reglarea lui, de asemenea, cantitatea va fi mai mica, insa trebuie administrate la recomandare si sub supraveghere medicala!
Oricum, in timp ti se va mai regla de la sine...
Alimentatia este importanta oricum, dar fa-ti analizele sa vezi daca ai sau nu lipsa de calciu si tot medicul iti va spune cum, daca e nevoie, sa iei calciu!

| dEutSa_8892 explică:

Acu 2 ani de zile pentru prima datahee hee

| dEutSa_8892 explică:

De fapt mi-a venit acu 3 ani jum.am gresitstraight face mrg

| Ella_6365 a răspuns:

La mine e la fel si eu mi-am facut analizele si asa mai departe si nu am nimic. este diferit la fiecare

| Liana [] a răspuns:

Mmm...nu prea tine de ciclu mancarea nesanatoasa si multa, dar caderea de calciu da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu si mie mi-se intimpla la fel m-am consultat cu doctorul si a zis ca se regleaza in minim 2 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Asta este pentru ca asa ti-a dat Domnul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi-a venit acum 1 an am 13 acum si pe mine ma tine cam 7-8 zile dar doar cand racesc cand stau cu picioarele goale pe ceve rece sau cand e frig si ma imbrac suptire si cand fac efort

| ildy a răspuns:

Stai linistita...

mi-e nu mi-a venit 6 luni de zile, si cand mi-a venit m-a tinut 9 zile

si eu m-am speriat dar acum incepe sa mi se regleze si exact de 2 ani de zile mi-e venit si mie
acum cred ca depinde si de organism sincer nu stiubig grinbig grin: