| romida a întrebat:

E ok sa-ti faci un iubit in liceu(a 9-a)? argumentati!

11 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Da.Si nu pentru ca ai x varsta sau pentru ca esti la liceu. Daca iti place de cineva nu vad care ar fi problema.Aia care te critica pentru ca ai x ani sau care cred ca nu poti sa inveti daca ai un iubit pot sa se duca dracu'.

| Aleeee95 a răspuns:

Poate este ok, mai ales ca ai nevoie sa experimentezi diferite sentiment. Eu sunt de parere ca tipul "perfect " pentru tine o sa il cunosti cand vei fi mai mare, daca ma intelegi. Prin clasa a-12-a. Oricum nu se stie niciodata, trebuie sa faci doar ce simti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam prin a 9-a ar trebui să îţi faci ceea ce voi numiţi " prieten ", asta dacă eşti o fată băgată în tiparele şi cotidianele societăţii actuale, dacă eşti mai diferită de ceilalţi şi gândeşti la un alt nivel, poţi să-ţi faci şi iubit, cu condiţia să ştii cam cât de inteligent este şi respectivul.

| romida explică (pentru anonim_4396):

Adica? explica mai amanuntit. nu inteleg, din ce scrii tu... diferenta dintre prieten si iubit. ajuta-ma sa inteleg! :p

| anonim_4396 a răspuns (pentru romida):

Păi aia a fost explicaţia amănunţită. Nu, nu e bine să-ţi faci un iubit în clasa a 9-a.

| Bianca306 a răspuns:

Da pentru ca esti la liceu

| Alexxxxx1 a răspuns:

Da e normal! Uita-te in jur si vei vedea ca toti copilasii au iubiti/iubite...
Si sa vezi ca iti spune asta un copilas laughing is a opta oricumwinking
Deci este normal sa iti faci, dar fi atenta la ce iti spun: sa nu-ti faci iubit doar ca tu esti singura care nu are, sau sa te dai mare, sau prostii...
Iti faci un iubit doar cand iti place mult de acel baiat, si lui de tine, va intelegeti ft bine...
Relatiile trebuie sa fie adevarate, nu pentru fite si prostiihappy

| 42002 a răspuns:

Da pentru ca esti destul de mare laughing

| MirkwoodLeviathan a răspuns:

E normal să îţi faci un iubit sau o iubită oricând te simţi pregătit/ă. Nu pentru că îţi spun alţii sau pentru că nu ai avut până acum. Atâta timp cât găseşti pe cineva pe care îl placi şi, respectiv, te place, totul e ok.

| Esentialul a răspuns:

Da e ok poti sa iti fa-ti iubit cand esti si in clasa a 5

| NicoleTheona a răspuns:

De ce nu ar fi?! Ideea principala referitoare la aceasta principala este ca trebuie sa inveti in continuare la scoala...chiar daca esti solo sau impreuna cu cineva.