| anonim_4396 a întrebat:

E posibil sa nu intru in bac din cauza absentelor sau din cauza notei scazute la purtare(ca urmare a absentelor)? Am deja intre 10-20 semestrul asta. Am o problema de sanatate si din cauza ei a trebuit sa plec de la scoala si nu am cum sa iau scutire pentru ca orele la care am lipsit si zilele sunt foarte diferite.

2 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Nota scăzută la purtare n-are nicio legătură cu bac-ul. Profesorul decide dacă nu te lasă şi asta doar dacă te lasă corigentă.

Te pup.

| licurici77 a răspuns:

Pai daca ai scutire de la medicul care se o cupa cu cazul tau nu o sa mai ai absente si nici nota scazuta la purtare.dar daca nu le motivezi nu o sa poti intra in bac