| BoBByBlack1241 a întrebat:

E posibil sa raman corigent la fizica semestrul asta la mate-info!
Daca raman ce se intampla? O sa se faca media cu cea din semestrul urmator? Si sa iasa peste 5? ca sa nu dau corigenta?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE de medie...
Dacă ai media sub 5 pe semestrul 1, atunci eşti "corigent/ă pe semestru"; dar, poţi "remedia" problema şi poţi "scoate" medie de trecere în semestrul 2 big grin

Spre exemplu, pe primul semestru iei media 3; dacă pe semestrul 2 scoţi media ( minim 7 ), atunci media anuală este minim 5 şi ai trecut!
Dacă scoţi doar 6 pe semestrul 2, atunci ai rămas corigent/ă pe vară şi va trebui să susţi examenele de corigenţă sad

Toate cele bune!

| BoBByBlack1241 explică (pentru bursuc001):

Atat am vrut sa aud, mersi bursuc001

| bursuc001 a răspuns (pentru BoBByBlack1241):

Cu plăcere happy

O seară/noapte frumoasă!

3 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Trebuie sa inveti mult mai mult daca nu te descurci.