| Comeandtellmesomething a întrebat:

E un sentiment naspa. E ceva ce nu prea pot descrie. E foarte ciudat.Intotdeauna,oriunde as fi, orice as face am impresia ca sunt urmarit, ca cineva se uita la mine, imi studiaza fiecare miscare.Ma simt ca si cand as fi urmarit, imi e rusine, imi e frica sa nu fac vreo greseala, chiar si cand sunt in casa sau pe strada ma simt asa, pe strada incerc sa merg normal, cred ca am un mers naspa, ma stresez, am impresia ca se uita cineva la mine si rade de mersul meu, incerc sa nu fac nimic neoisnuit, imi e frica sa nu ma impiedic, ca sa nu rada "aia" de mine, imi e frica sa nu fac greseli, imi e frica sa nu fac unele lucruri ca sa nu fiu criticat.Si acum am impresia ca se uita cineva la mine.Nu stiu cum sa scap de sentimentul asta! Ceva sfaturi? :-s

6 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Ai putea incerca sa mai faci o rugaciune, o cruce din cand in cand!happy

| MihaCool99 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un medic, iar el iti va fi de mare ajutor.Incearca sa treci peste asta ca stiu ca nu este usor,dar poate dupaceea iti va fi mai bine
fundita? plz,plz,plz, plz sunt noua si nu prea am funda...pzl, plz

| hahaha a răspuns:

Eu cand merg pe strada, merg cu castile in urechi, cam asa stau toata ziua, dar in fine, si eu am impresia ca se uita toata lumea la mine, cand il vad pe unu imi vine sa-i zic "ce **** mea te uiti ma?". Stai calm nu te urmareste nimeni, iauite pentru ce te agiti tu.

| Sorelaaaaa a răspuns:

Poi,ew zic sa nu prea mai dai atentzie acestui lucru, mi s-a intamplat si mie I don't want to see, dar am scapat de senzatzia asta, facandu'ma mai rebela tongue, acum toti s'au obisnuit cu mine asa km sunt ( dezordonata ) si nu'mi mai dau atentzie, ma imbrac foarte ciudat tongue si ma port ciudat, sa nu mai vorbim de mers laughing. Deci in concluzie Sunt Ciudata...oh go on, dar ma simt bine, pentru ca nu mai am sentimentul ala deranjant prekm sunt urmarita tongue Bafta! >big grin

| ImYourFuckingNightmare a răspuns:

Știu cum e...

| NothingToEat a răspuns:

Du-te la psiholog. asta e o obsesie! nu are cine sa te urmareasca. funda?