| theStar a întrebat:

E urgent! siti remedii naturiste care te scapa de raceala? ma doare foarte tare capul si in gat.stiti cv care da rezultate?

5 răspunsuri:
| elisa_2627 a răspuns:

Galbenus de ou frecat cu 2 linguri zahar pana se face o spuma apoi pui lapte fierbinte daca vrei pune si o lingurita scortisoara.

O lingura de tinctura de propolis intr-un pahar cu apa-remediu rapid.

| cslx a răspuns:

Ceaiul de tei: recomandat pentru durerile de gat, cap si pentru persoanele care sufera de insomnie. [profu` de chimie mi-a spus]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O infuzie combinata: se iau 12 linguri de cretisoara, trei de musetel, soc si izma creata, se maruntesc si se amesteca bine. Se iau doua lingurite din amestec si se adauga la o cana de apa fiarta. Se da deoparte 5 minute. Se beau 2-3 ceaiuri pe zi, daca se poate, neindulcite. In caz de curgere apoasa a nasului, fara febra, un remediu eficient se obtine dintr-o lingurita de busuioc, una de salvie, una de scortisoara si 5 cuisoare. Se tin in gura si se mesteca incet. Se iau 2-3 prize pe zi, dupa masa. Incercati acest remediu si in 2-3 zile, nu veti mai simti nici urma de raceala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai de tei cu miere si lamaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Equinaceea, cred ca este una dintre putinele tincturi care iti face efectul foarte repede si se si simte, plus vitamina c naturala, dar zilnic, macar o citronada sau cateva citrice.in rest nu prea vad mare lucru care sa te ajute la raceala si intr. un timp scurt si daca ai un corp slabit datorita unei diete neadecvate(fast-food, sucuri cu gaz...)iti revii mult mai greu.