| nicoletaxD a întrebat:

E vorba de un baiat.
E cu mine in clasa, e destul de dragut, ma suna in fiecare seara sub pretextul ca "a uitat sa-si scrie temele", insa, de cate ori ma suna, si eu vreau sa-i spun ce am avut pentru acasa, el spune: si apoi vorbim despre tot felul de lucruri cam jumatate de ora.
Intrebare: o face intentionat pentru a putea vorbi cu mine?
Mersi anticipat big grin

2 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

"el spune : si apoi vorbim (.) " - cred ca ai mancat ceva din inteles, nu ai terminat ce iti spune el. Banuiesc ca baiatul cauta motive de discutat cu tine, avand in vedere ca nu-l intereseaza tema. De ce nu ii spui sa iesiti impreuna?

| nicoletaxD explică:

Scuze :X
E cu mine in clasa, e destul de dragut, ma suna in fiecare seara sub pretextul ca "a uitat sa-si scrie temele", insa, de cate ori ma suna, si eu vreau sa-i spun ce am avut pentru acasa, el spune: stai sa ma uit in caiet, iar mai apoi: Scuze, eu am scris tema si apoi ma mai inteaba diferite chestii, ceea ce ar fi cam jumatate de ora.

Intrebare: o face intentionat pentru a putea vorbi cu mine?