| Carlaaa a întrebat:

El a stiut sa exprime astfel,,

Simte si traieste.

Am cunoscut-o acum 4zile...Deci la ce sa te astepti de la un mesaj primit din senin.la nimic. dar nu aveam de unde sa stiu ca un simplu mesaj si o simpla bagare in seama.imi va schimba gandirea si o parte importanta din mine si din viata mea!
deci.pana atunci eram 100% ca stiam ce inseamna iubirea pentru mine.am cunoscut-o printr-un simplu mesaj, pe un simplu site, intr-o simpla zi!
Mi-am imaginat ca ar putea fii o alta simpla fata, care vrea o alta simpla relatie. dar m-am inselat.am inceput a vorbi, a ne destinde, a ne simti bine impreuna.
desi ne despart aproape 300 de km.pentru mine si pentru ea nu a contat si nu conteaza lucru acesta!
a trebuit sa plec in aceeasi seara cand ne-am cunoscut... ea mi-a lasat un mesaj inainte sa plec, cu numarul de telefon.cand am ajuns acasa am contactat-o cu un un bip.si m-a sunat inapoi.am raspuns. o voce de femeie m-a cutremurat.
-Alo, cine e la telefon?
ramasesem fara cuvinte pe moment!
-AAA.Net...Log.si atunci si-a dat seama
a bufnit-o rasulhappy
si-a schimbat instant vocea intr-una de copil. ce mi-a ajuns in suflet. dar n-am putut sa-i spun ce voce frumoasa are!
m-a sunat pe mobil si am discutat pana dimineata.nu am putut sa imi explic de ce simteam ca o cunosc de o viata. faptul ca avea deja incredere in mine si ma vroia. m-a facut sa ma simt dorit, si stiam ca cineva in alta parte se gandeste la mine si imi vrea binele.
Un cuvant apare din senin. din inima ei, a spus ce a simtit:
-Te vreau langa mine!
m-am cutremurat pe moment. mi-am pierdut toate gandurile. n-am vrut sa par sufletist.si am inteles ce-a vrut sa spuna! intr-adevar si eu aveam nevoie de ea.doua persoane sufletiste, care pun repede suflet in orice, de asemenea si increderea.doua persoane care parea ca au trecut prin aceleasi lucruri, aceleasi deceptii, relatii terminate prost si suferinte! care au lasat in urma lor sechele de care n-ar putea sa scape vreodata. "

S-a apucat pe povestea noastra sa scrie. sa scrie un roman din care -spune el- toti sa invete cum o fata stie sa schimbe un baiat, sa-l schimbe definitiv, sa il invete sa iubeasca doar prin felul lui de a fi.
Desi suntem la 300km distanta. vorbim non-stop, va veni in bucuresti la sfarsitul verii, dar a zis ca nu poate rezista pana atunci.
A aflat cand ne-am cunoscut ca imi doresc un telefon anume, mi-a zis ca va face orice sa mi-l daruiasca, desi i-am zis ca lucrurile materiale sunt ceea ce conteaza mai putin.
La un moment dat mi-a zis ca nu stie ce-i cu el, ca vorbeste,, siropos" ceea ce nu a facut niciodata.
Credeti ca e posibil sa fie sincer?
Eu il cred. nu stiu de ce... dar il cred.
A inceput sa planga cand i-am zis ca imi plac copiii, ca abia astept sa fiu femeie si sa ma bucur de o familie, de un sot iubitor, de un copil...
A inceput sa planga si a zis ca nu-i vine sa creada cat de mult s-a schimbat.

Răspuns Câştigător
| Amrita a răspuns:

Ceea ce ai scris tu. e o poveste de dragoste perfecta(cel putin eu asa am inteles )Crede-l. Iubeste-l si totul va fi bine. M-ai lasat fara cuvinte, mai ales ca eu eram convinsa ca astfel de baieti au cam disparut. Dar uite ca nu, uite ca se mai intampla si lucruri frumoase. Esti o norocoasa!

5 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Am ochii in lacrimi laughing

da este o poveste foarte frumoasa love struck love struck

| OanaG a răspuns:

Cine nu ar vrea sa fie in locul tau, ceea ce ti se intampla e MINUNAT!

| User a răspuns:

Doua baxuri de servetele, te rog.

| Luori a răspuns:

Baiatul este indragostit.

| Ea12345 a răspuns:

Eu te cred, si l-as crede si pe el.De ce? PEntru ca traiesc o poveste asemanatoare.happy