| nicoleee30 a întrebat:

Eram astazi la mine cu o prietena.Si eram imbracata intr-o bluza care nu mi-a placut si am vrut sa imi iau alta.Am scos bluza dorita din dulap si am vrut ca pe dedesubt sa imi iau si un maieu.In timp ce imi cautam maieul ea s-a uitat la bluza mea, a imbracat-o si a spus :Wow! Zici ca iii a lui tata! (Eu am 60 kg si ea este mult mai slaba, avand doar 50 kg). Aceasta remarca m-a deranjat destul de tare, dar m-am facut ca nu am auzit ce a spus. Ce parere aveti despre aceea remarca? Credeti ca a fost ceva rautacios sau nimic intentionat? Cum ar trebui sa iau eu aceasta remarca putin cam tupeista? Multumesc si funda:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Lasă gândurile de genul deoparte. Știi vorba aia? "Ai grijă,prietene, că prietenii nu-ți sunt prieteni ". Cam asta ți se potrivește ție și ei.Un prieten care te iubește, nu face afirmații răutăcioase care ar putea să te rănească.Ar trebui să meditezi mai mult la "prietenia voastră".Vei vedea că nu merită atât de multe.Cel mai mult contează starea pe care o ai tu.Nu trebuie să fii complexată de faptul că ești mai plinuță.Nu trebuie să te consumi și nici să-ți plângi de milă. Trebuie doar să te mobilizezi și să treci la treabă. Ce înseamnă asta? Înseamnă că trebuie să faci sport și să mănânci echilibrat, să te simți tu bine în pielea ta. Asta trebuie să faci pentru tine, nu pentru ceilalți.Fii încrezătoare și lasă vorbele răutăcioase să treacă pe lângă tine! Baftă!

7 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Dacă ţie îţi place bluza şi stă bine pe tine thinking
Nu o băga pe ea în semă oh go on
♥Este un pic răutăcioasă dar, thinking n-ai ce să-i faci. ♥

| superdorex a răspuns:

Poate ca a fost sub forma de gluma nu? Daca va place sa glumiti, nu cred ca a zis-o intentionat! Mai ales ca sunteti prietene nu? Daca ar fi rautaciaosa nu ati mai fi prietene, ti-a mai dat vreodata vreo alta replica rautacioasa de acest gen? Daca nu a fost o remarca sub forma de gluma, daca a mai facut asta adica sa te puna intr-o lumina proasta, atunci e bine sa o tii la distanta! Multa bafta!

| nicoleee30 explică (pentru superdorex):

Nu prea glumim in legatura cu chestii de genu happy.SI da, de multe ori a facut remarcii jignitoare la adresa mea.Nici macar sa recunoasca adevarul nu poate, pentru ca am slabit 10 kg si cand am intrebat-o daca se vede ca am slabit ea a spus:Eu nu vad! M-am simtit aiurea sad

| superdorex a răspuns (pentru nicoleee30):

Atunci marginalizeaz-o nu te merita ca prietena! Nu asa se comporta o prietena adevarata...tu meriti mult mai mult sunt sigur! E plina de ea, plina de ifose de rautati de invidie...pacat ea are de pierdut! Asa ca fruntea sus tu meriti ceva mult mai bun!

| UbexFlo a răspuns:

Racutacioasa

| Biuka a răspuns:

Un prieten e acela care iti face si complimente, dar iti si atrage atentia asupra unor lucruri care nu's chiar la locul lor. happy
Deci, nu trebuie sa faci caz dintr-atat! kiss

| LadyGA a răspuns:

Buna! eu nu cred ca a facut-o intentionat, probabil ii era foarte larga si asta i-a iesit pe gura. se intampla chestii de astea, am patit-o si eu. oricum, nu baga in seama asa ceva, daca se mai intampla de multe ori, intreab-o daca are vreo problema. bafta!happy