| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca de la seminte faci apendicita? De la ce se mai poate face apendicita?

Răspuns Câştigător
| Ycu a răspuns:

Apendicita nu se face, apendicita o avem cu totii, doar ca pentru unii poate avea efect daunator pentru unii nu. Nu stiu mitul cu semintele, dar daca te doare la efort trebuie operatie.

| july00 a răspuns (pentru Ycu):

In ce parte e apendicita /?

| Ycu a răspuns (pentru july00):

Apendicita se situeaza in partea dreapta a abdomenului in zona inferioara.

| july00 a răspuns (pentru Ycu):

Si eu tot am probleme, cand fac efort, cat de putin ma doare si ma inteapa si in partea dreapta si in partea stanga, da nu i-am dat niciodata importanta, oare ce poate fii?

| Ycu a răspuns (pentru july00):

Mai problema asta o aveam si eu cand eram mai mic gen clasele 6-8, dar cu timpul acum dupa 5 ani numai am nimic, este doar oboseala presupun, simptome de la apendicita sunt ceva mai rau gen, ai febra ai dureri in capul pieptului, discomfort, crize de durere. Dar durerea la efort poate fi un prim semn, poate trece (ca la mine), sau poate trece in etapa urmatoare. Asteapta decoamdata.

| july00 a răspuns (pentru Ycu):

Multumesc mult!

| Ycu a răspuns (pentru july00):

Nici o problema, multa sanatate iti doresc.

| july00 a răspuns (pentru Ycu):

Multumesc la fel.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este apendic, nu se știe care este rolul său în organism, cât se inflamează trebuie îndepărtat chirurgical.
Cauza inflamării nu este consumul de semințe.
Pa, pa.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Citește articolul acesta:
http://www.codrosu.ro/......pendicita/
Te vei lămuri.
O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Apendicita nu se face, asta o avem cu toţii.
Apendicita reprezintă inflamarea apendicului.
Nu de la seminţe se face.
Te pup!