| Lyy a întrebat:

Este adevarat ca fetele se maturizeaza mai repede ca baietii?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Nu, asa se spune.
Am cunoscut fete mult mai proaste (urat cuvant da trebuie' sa-l zic) decat unii baieti care aveau ceva in cap.
Dar cu asta nu vreau sa spun ca noi suntem mai destepti. Nu, noi suntem prosti, foarte prosti, dar sunt si fete la fel.
Conteaza persoana.

5 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Și da și nu.
Fiecare se maturizează atunci când trebuie, nu e o regula faptul că fetele poate se maturizează mai repede, depinde de noi.

| Yummi a răspuns:

Da b-)

| Xtadelo a răspuns:

Da.

Fetele se maturizeaza mult mai repede decat baietii, asta e clar. Sa existe oare o explicatie pentru acest lucru?! Cu siguranta. Daca vom analiza lucrurile mai in amanunt, vom observa ca fetele sunt inzestrate inca de la origini cu un puternic instinct matern - acest instinct facandu-si simtita prezenta inca din copilarie, in joaca lor cu papusile. Cu timpul, preocuparea fetelor pentru conceptul de familie si dragoste devine tot mai ampla, sentimentele generate de acestea fiind mai rapid constientizate.

Toate aceste preocupari ajung sa accentueze in mintea lor tendinta catre o gandire excesiva. Fiecarui cuvant i se atribuie zeci de sensuri diferite ce dau nastere la tot atatea presupuneri - presupuneri care degenereaza uneori in conflicte sau discutii inutile.

| đɾεαmεɾ a răspuns:

Nu neaparat..am vazut baieti mai maturi decat unele fete..."Deci in principiu nu cred ca e adevarat".

| 克里斯提 a răspuns:

Nu,tot pustoaice raman...dar se dezvolta fizic mai repede ca baietii si de aici a venit vorba cu "maturizarea" au uitat sa mentioneze de ce fel este, aceasta fiind fizica... oricum depinde de fiecare cat de repede se maturizeaza "mental".winking