| raduspace10 a întrebat:

Este legal sa merg ca pieton pe autostrada, pe banda de urgenta? Gen sa ies la o fuga in exteriorul Bucurestiului si sa o iau pe autostrada?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este legal sa iesi ca pieton pe autostrada.
Inca ceva: nu este deloc sanatos sa fugi pe marginea unei sosele, pentru ca tot fumul de esapament iti intra in plamani si te imbolnavesti. Alergatul se face in locurile cu verdeata multa, parcuri, gradini, eventual in jurul blocurilor, sau stradute mici, unde nu-i trafic rutier, dar sub nici o forma pe artere aglomerate cu masini, pentru ca-ti incarci plamanii cu noxe.