| irina222 a întrebat:

Este normal ca la 12 ani [ in aprilie 13], sa am 47 de kilograme si 1.56? Sa ma mai ingras sau sa mai slabesc? Dau fundita!happy

5 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

La 1. 56 trebuie sa ai 46 kg. Deci e foarte bine. La varsta ta nu este indicat sa tii o cura de slabire, iti poate afecta cresterea. Mai intai asteapta sa te dezvolti.

| Suzy a răspuns:

Este normal. nu trebuie sa te mai ingrasi si nici sa mai slabesti esi perfecta asabig grintongue

| IuliaAle a răspuns:

Perfect! Din inaltimea in cm se scade 10, si astfel se obtine nr ideal de kg. Deci 156-10= 46. Esti.mai mult decat ok! happy

| kiwii a răspuns:

Trebuie sa ramai asa.Esti foarte okhappy.
Spus foarte strict, ar mai trebui sa slabesti un singur kilogram ca sa fii perfecta. Dar e foarte bine asa.happy

| claudya a răspuns:

E super cum esti, la varsta ta eu nu aveam problemele pe care le ai tu...