| Ionjohn66 a întrebat:

Este posibil ca sa pot transforma din alb in negru si sa imi schimb total rasa? Am auzit ca sa fii alb inseamna ca esti rasist mai ales daca spui cuvantul "nigga" si nu imi doresc asta deoarece sunt o persoana crestina. Daca ma transform in negru nu mai cred in Dumnezeu?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

De ce vrei sa te schimbi?

| Ionjohn66 explică (pentru Andreeush):

Am spus raspunsul, am auzit ca sa fii alb inseamna ca esti rasist. Eu nu vreau sa fiu rasist pentru ca am frica de Dumnezeu si nu fac pacate.

| suităr a răspuns:

E imposibil să iți schimbi rasa, e ceva genetic. Și da, persoanele albe contribuie activ in chestiunea rasismului (chiar și noi românii care n-am fost colonizatori), dar fiecare are capacitatea de a scăpa de prejudecăi. Ai zis că nu ești rasist, insă ai intrebat dacă ''''ma transform in negru nu mai cred in Dumnezeu?''''. Care-i legătura?