| alexandru_4652 a întrebat:

Este posibil un transfer de la un liceu vocational la unul normal?

exemplu Colegiul de arhitectura Socolescu la oricare alt liceu normal :
Spiru, Creanga, xenopol ect?
Specificati.

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da, este posibil. Mergi la inspectorat cu unul din părinţi depui o cere şi în câteva zile o lună poate primeşti un răspuns, dacă a fost sau nu aprobată cererea.

| alexandru_4652 explică:

Si cate sanse sunt sa fie acceptat transferul?laughing eu ma gandeam sa ma duc la directorul/directoara de la liceul respectiv.
procedez corect?