| franci a întrebat:

Este un baiat in clasa care s-a mutat la noi anul acesta.suntem in clasa a 7-a.eu sunt o fire mai timida. de multe ori ma intreaba ce avem de scris, sa il mai ajut la teme sau sa ii dau tema, vorbim pe messinger. odata l-am intrebat in ce zodie este si mi-a trimis ceva de genul unui tabel in care scria : 10% te plac, 20% te ador,..., 100% te iubesc. aaa... si colega mea de banca i-a dat sa completeze un oracol si a scris numele meu la persoana iubita. cand am auzit ca a scris bianca din instinct am intors capul si mi-a spus ca nu sunt eu dar cred ca a mintit.nu mai stiu alta persoana cu acest nume, cred ca a mintit. as vrea sa stiu dsca ma place sau ma considera o prietena. voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| NoName0011 a răspuns:

Posibil sa te placa, posibil sa nu, asta ar trebui sa iti dai seama daca a scrie numele tau la persoana iubita totusi ar putea sa te placa, intreaba-l mai pe ocolite.

| marcelan25 a răspuns:

Ar trebui sa il intrebi "face to face" si daca refuza sa-ti spuna adevarul, eu iti propun sa nu-l mai bagi in seama si ai sa vezi ca daca intradavar te place el o sa vina la tine. Bafta!