| Aniela2777 a întrebat:

Esti mandru ca esti Roman? Da? De ce? Nu? De ce?

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Pe o parte, da, pe o parte, nu!
Da, pentru ca traiesc intr-o tara frumoasa, din punct de vedere geografic, avem Dunarea frumoasa, munti, si multe alte bogatii.
Dar in mare parte nu! Uita-te si tu in jurul nostru putin si da-ti cu parerea! Si pe TPU poti observa multe intrebari foarte ciudate care te fac sa fi cat mai dezamagit de aceasta tara! Imi aduc aminte ca ieri am citit o intrebare in care o fata de 12 ani a baut ''cam mult'' cum a zis ea si a facut sex cu un baiat mai mare decat ea, si nu s-au protejat.
http://www.tpu.ro/......-implinit/

Citeste aici! In mare parte tara noastra s-a ''distrus'' din cauza tineretului. Ce stiu sa faca copiii din ziua de astazi? Iti pot spune in trei cuvinte : sex,droguri, batai.
Si asta nu e din cauza anturajului, pentru ca daca parintii ar fi mai atenti cu ei nu ar mai fi in acel anturaj. Ma rog... :-@

Nu sunt mandra si din cauza astora din Parlament, nu vezi ca vor sa scada salariile, pensiile, si ei doar sunt constienti ca acesti oameni abia isi castiga painea cu acei bani, apoi daca mai scade, e vai de tara noastra!

Cum a fost candva pe vremea lui Ceausescu, chiar daca nu existau atatea ca acum si lumea nu avea atat de multe ca acum, nu isi puteau permite orice, nu ca acum ar putea, dar totusi. nu erau ca in ziua de astazi fete care se bat pentru baieti sau baieti care se cearta pentru un gram de cocaina. :|

Ai inteles ceva?

7 răspunsuri:
| Danyel a răspuns:

Sunt mandru! De ce? Pentru ca aici m-am nascut si imi accep tara cu toate defectele ei. Funda?

| MaDrogezCuPepsiCola a răspuns:

DA fiindca aici m-am nascut si imi place ca stau in aceasta tara!

| aLoneinthenight a răspuns:

Da, pentru ca e o tara cu un folclor bogat si multe locuri fantastice.

| Marius0012 a răspuns:

No comment

| FlyingSoul a răspuns:

Daca nooi nu am fi mandri sa fim romani copii nostri nu vor fi si de aceea trebuie sa acceptam tara asa cum e ba chiar si s-o indreptam! TRAIASCA ROMANIA!

| SunShine_6784 a răspuns:

Eu sunt mandra! de ce? Pentru ca aveam o tara frumoasa cu multe locuri unde ai ce vedea si peisaje minunate! La televizor apare numai partea rea a Romaniei care strica imaginea romanului dar nu toti sunt asa! Iar eu o accept si cu rele si cu bune! Doar e tara noastra si ar trebui sa fim toti mandri de ea!

| sw33tLilleVampire a răspuns:

Dah pentru ca aici e cea mai buna muzica, cele mai bune si frumoase fete si cei mai draguti baieti:*