| cristianorudi7 a întrebat:

Eu am 17 ani si jumatate, 52 de kg si 1.75 inaltime. Fac fotbal de 5 ani. As vrea sa ma ajutati cu niste lucruri:

1. Spuneti-mi si mie ce exerctii trebuie sa fac acasa astfel incat sa imi creasca masa musculara. Dar la acest prim punct vreau niste raspunsuri concrete, cate serii ma rog...
2. Celalalt lucru de care am nevoie este sa imi spuneti ce alimente trebuie sa consum inainte de antrenament, dupa antrenament si alte detalii. Eu mananc normal, dar imi trebuie multe kg de muschi, nu de grasime.

Sper ca ma puteti ajuta. Va foarte multumesc

1 răspuns:
| Alexutaa a răspuns:

Nu este in stare nimeni sa-ti raspunda la aceste intrebari deoarece doar un nutritionist dietetician profesor de sport sau cineva in domeniu poate sa-ti recomanda gandeste-te inainte sa te iei dupa cineva ca e sanatatea ta in joc. Eu iti recomand sa apelezi la o persoana care este in domeniul respectiv kiss.

Sanatatea pe primul loc, tine minte kiss