| AlinaHoran a întrebat:

Eu am doar 14 ani si imi place de un baiat care este mai mare decat mine, are 20 de ani. De la un timp incoace imi place foarte mult de el, doresc sa il vad mai tot timpul.Cand intra pe mess ma bucur enorm si de abia ma abtin sa nu il bag in seama. De curand am aflat ca este impreuna cu o fata din sat si ma deranjeaza enorm.Devin geloasa cand ii vad pe amandoi, si culmea culmilor este ca aceea fata nu e chiar draguta. Prima data cand a fost cu el stiu ca a luat-o la misto, iar acum iar s-au impacat si ma deranjeaza rau de tot. Ce imi recomandati sa fac? Stiu ca este imposibil ca lui sa ii placa de mine.Suntem doar amici, imi este de ajuns sa fim mai apropiati, dar nu stiu cum sa procedez >sadsadHelp me, please!

Răspuns Câştigător
| Oti a răspuns:

Uite!
Incearca sa ii spui ca il placi foarte mult! Ca devii geloasa cand il vezi cu alte fete si ca nu te intereseaza care va fi raspunsul sau dar simteai nevoia sa ii spui ca aproape il iubesti!
Spune`i si ca nu vreai sa strici relatia de amicitie dar tu vrei mul mai mult decat aceasta simpla relatie de prietenie!
Spune`i si ca esti constienta ca e o diferenta maricica de varsta dar nu ai poruncit tu ci inima ta sa il placiwinking
Succes:*

Fundita?batting eyelashes

5 răspunsuri:
| IepurashRocker a răspuns:

Dupã mine... mai bine rãmâneti amici. Totusi, e cam mare sad amici, si asa nu-l vei pierde happy

| Anonima307 a răspuns:

Am fost si eu in aceeasi situatie ca tine doar ca nu am vb niciodata cu el laughing mi-a placut de el cateva luni bune, dar stii cum e vorba aia: ochii care nu se vad se uitawinking cel mai bine ar fi sa incerci sa il uiti, totusi e prea mare pentru tine, vrea altceva de la viata poate ma intelegi ce vreau sa spun, esti prea mik ca sa iti distrugi viatawinking

| AnaBlackVampire a răspuns:

El este cam mare pentru tine poti sa ii spui ce simti pentru el ca sa te descarci.
Cel mai bine ati ramane prieteni. Nu s-a sfarsit lumea la elwinking mai sunt si alti tipi!winking

Succeswinking

| AlinaHoran explică:

Odata m-am certat cu un baiat. si era si baiatul de care imi place mie... el mi-a luat apararea, iar apoi mi-a zis ceva despre acel baiat cu care m-am certat ...ca nu a avut niciodata vreo prietena sub 30 de ani laughingsi apoi mi-a zis baiathul de care imi place mie ca el ar iesi mai degraba cu o fata de 15 ani! big grin

| Anonima_6850 a răspuns:

Cred ca nu prea ai sanse cu el, insa nu se stie. poate ca peste citiva ani, de ce nu? Acum cred ca nu are sens ca sa fii tu cu initiativa, discutati, fiti doar amici. timpul va arata totul
P. S. oricum ai doar 14 ani, poate trece o perioada si sa nu-l mai placi...
Baftahappy