| marianamay a întrebat:

Eu am media de la bac 5, 81,la toamna imi pot alege o materie la care pot da? ca am luat la toate nota de trecere dar media nu este 6

Răspuns Câştigător
| Colors a răspuns:

Da,eu asa stiu, daca ai avut la toate nota de trecere adica peste 6...acum iti vei alege ce materie doresti tu! Mult succes!

4 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Nota de trecere este peste 6. Din 3 bacuri de cel putin 6 nu avea cum sa-ti dea 5, 81. Ai luat la ceva 5. Asta te obliga ca la al doilea bac sa iei din start 7 sau daca luai la 2 nota 5, trebuia sa iei la al treilea cel putin 8. E complicat sistemul de notare si mi se pare cam absurd dar asta e invatamantul in Romania. In toamna ai sa-ti poti alege materia de bac la care ai luat nota sub 6.

| Colors a răspuns:

Off si cat ghinion ai avut sa fie asa....mai iti trebuia cateva sutimi sad

| BaiatulAnonim a răspuns (pentru Colors):

In liceu la mine este cineva picat cu media 5, 98 happy Acolo de abia trebuiau cateva sutimi tongue

| Colors a răspuns (pentru BaiatulAnonim):

Da asa este, stiu ca am mai vazut si eu cazuri acolo chiar ca este un mare ghinion...