| deea98_4796 a întrebat:

Eu am parul drept de marime medie si as vrea sa-mi fac ceva natural la el ca sa-l am cret mereu sora la o prietena de-a mea sia taiat varfurile si si impletiti parul de la radacina si acum il are cret de vreo 4-5 ani il are cret de fapt ajutati-ma si pe mine cu idei funda+vot

3 răspunsuri:
| MyChemicalRomance a răspuns:

Cand am auzit povestea m-am mirat :o:o:o:O...eu nu stiu' cum sa fac sa il am drept ca al meu e ondulat... daca chiar il vrei cret natural nu ai cum, numa sa incerci ca prietena tah, sau ai putea sa ti-l faci permanent sau mai bine te duci la un salon sa ceri niste sfaturi, cei de acolo te vor ajuta cu siguranta :*

Bafta :*

| SimonaSymo a răspuns:

Am eu o metoda care functioneaza si iti ofera bucle ce par naturale.
Deci, dupa ce te speli pe cap, te usuci dar lasi parul putin umed. Apoi imparti parul in mai multe suvite astfel incat sa ai cateva suvite de par la baza capului, in crestetul capului si in fata. Apoi il rasucesti pana obtii niste "moate". Rasucesti mai mult in fata, astfel incat sa obtii bucle mai dese, iar in spate bucle mai lejere. Peste noapte te lasi cu aceste codite, iar dimineata le desfaci si vei avea parul cret. Eventual poti pulveriza putin fixativ.
Succes!
uite aici un tutorial
http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A

funda?>

| Bibishor90 a răspuns:

Buna! Deci sora prietenei tale are parul cret sau drept? Oricum, cand am fost la majoratul unei prietene am fost la un coafor si mi-a pus parul pe bigudiuri, mi-a durat cam 3 zile nu stiu cum... DAR, cand eram mai mica m-am spalat pe cap si mi-a facut codite impleteite(era vara) am stat cam o saptamana-10 zile cu ele pe urma cand le-am desfacut o luna mia tinut parul cret... sper sa intelegi ce am vrut sa zic si sper sa iti foloseasca SUCCEShappyhappy