| ralucaralu a întrebat:

Eu cand fac ceva pentru mine(imi cumpar haine, ies in oras ma imbrac frumos) ma simt vinovata si ma gandesc mereu la testele pe care le voi da, la note. Am impresia ca daca fac ceva pentru mine, ma distrez, o sa iau note mici si nu o sa mai fiu "fata silitoare". Stiu ca e extrem de aiurea, dar vreau sa ma schimb. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| crhh a răspuns:

Gandeste-te ca sunt o multime de parlamentari sau de alte genuri de genul asta care pana la urma baga mai multi bani in buzunar decat ne-am putea gandii noi. Tu ai o mentalitate normala, nu te gandii ca te gandesti rau, pentru ca e ceva normal...normal din punct de vedere al Bibliei daca o luam asa, pentru ca intr-adevar sunt o multime de oameni care nu au cu ce sa se imbrace sau nu are cu ce se imbraca, dar crede-ma ca majoritatea nu mai baga in seama chestiile astea. Gandeste-te doar la binele tau, pentru ca nu multi iti vor binele, trebuie ca macar tu sa ti-l vrei!

| blackangel95 a răspuns:

Inseamna k esti o tocilara...mai distreazate si tu k doar o viata si nu te mai gandi la consecinte. de nu o sa stai toata viata cu nasul in carte.