| anaveli a întrebat:

Hei TPu..Va rog sa ma ajutati
Nu inteleg de ce numai eu sunt nefericita.
Nu am iphone desi tata si mama lucreaza in Germania cu salariul foarte mare, conditii bune eu locuiesc in germania acum
Vin vara in Romania.
Vad ca tot mai multe adolescente ies vara pe la.suc si se imbraca elegant si isi traiesc viata la maxim..in schimb la mine e alfel eu nu ies la suc niciodata pentru ca parintii nu ma lasa si stau cu 3km departe de oras trebuie sa iau taxiul.
Nu am iphone am un amarat de telefon
Ma trezesc in ajut pe tata la treaba pana seara off nu mai.pot
Vreau sa am o.viata ordonata
Am o casa vai si amar, o urasc vin cu o ura de la.scoala.
Vreau sa fiu mai populara si eu.
Sa am iPhone si sa ma distrez.
Mereu sunt suparata
Ma imbrac oribil, am haine de ***
Va rog ajutati-ma, va implor cum sa imi schimb viata

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Draga mea..multumeste-te ca esti sanatoasa si ca ai cea mai de pret comora adica FAMILIA TA!
Noi, cei din generatia veche, am crescut fara aceste facilitati si am avut o copilarie fericita, am stiut sa n e bucuram de fiecare clipa si faceam ca fiecare moment sa fie unic.
Cu ce te incanta sa ai aceste gadgeruri si sa ai parte de lux daca nu ai avea dragostea parintilor? de ce nu realizezi ca viata este dura si costisitoare iar costurile supravietuirii sunt la limita.
Chiar daca ai tai parinti lucreaza afara, incearca sa stranga bani pentru viitorul tau, nu pentru telefoane scumpe si alte minuni.
Vor sa investeasca in pregatirea ta sa ajungi un om care sa fie in stare sa isi cumpere ce doreste in viata.
Pretuieste ceea ce ai langa tine si bucura-te cat poti, mai tarziu vei regreta ca nu ai pus pret pe lucrurile marunte...
Te-ai intrebat cati copilasi poate nu au ce manca? te-ai intrebat cati copilasi nu au un pat?
O zi buna sa aihappy

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ia-ti Iphone.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce prostii ai in cap, altii mor de foame si tu vrei iphone, si distractii, asta e viata mereu oamenii vor mai mult decit au, multumeste te cu ce ai si ca nu esti in mijlocul străzii sa mori de frig si de foame, esti in Germania si ai părinti care muncesc pentru tine, ce nu i ti convine? Citi ani ai?

| AlexanderHamilton a răspuns:

1. Ce e gresit sa iti ajuti parintii? care te mentin pe tine in viata, iti dau de mancare, te tin sub un acoperis.
2.Descrierea ta de adolescent normal e a unui cocalar. Este gresit sa te porti asa.
3.De ce sa vrei un IPhone? E cel mai de **** telefon de pe piata.
4.Ar trebuii sa fii multumita cu ceea ce ai si sa nu te mai amagesti atat, multumeste-te ca ai atat.

| Iridescent a răspuns:

Simplu,tu trebuie sa-ti doresti schimbarea.Acum daca ai 12, 13 ani...mai asteapta, lasa visele astea.Sunt doar tentatii. Efectul de turma.

| luky2 a răspuns:

Aberezi copila. te imbraca cineva cu forta in niste haine urate? laughing cine vrei sa te ajute daca tu traiesti in stilu asta?