| davidutzu12 a întrebat:

Eu cred ca trebuie eutanasiati cainii. Decat sa ma muste pe mine si sa ma imbolnavesc si sa fac injectii in burta in niste conditii groaznice, mai bine il omor pe caine, ca asta-i viata. Eu sunt mai puternic decat cainele. Ca, daca ar fi dupa el, m-ar musca si m-ar manca pana la urma. Cainele se gandeste ca ma doare cand ma musca pe mine, sigur ca nu ...deci voi ce credeti, ce ati alege eutanasierea castrarea si apoi lasati iar pe strada?(parerea mea nu ma criticati)

Răspuns Câştigător
| Alllllexandra a răspuns:

Nu toti cainii sunt la fel de rai, sa stii. exista altii care mor de bucurie cand le arunci macar o privire.deci eu ''votez'' pentru castrare.

6 răspunsuri:
| AnneBre a răspuns:

Tu trebuieşti eutanasiat!

| davidutzu12 explică:

Oo si am uitat sa va spun de unde incepe cu ''Eu'' pana la ''ma musca pe mine" sunt cuvintele altcuiva si vreau doar sa stiu daca ii dati dreptate caci eu tin cu el (acesta fiind primaru sectorului 60

| Bubuuuu a răspuns:

Parerea mea este ca nu ar trebui sa fie eutanasiati cainii, au si ei o viata, ai musca oamenii pentru ca le simt rautatea(unora), au fost otraviti, sau alte chestii care au adus la turbarea lor (tot de oameni.). Trista povestea cu cainii, dar adevarata! Daca s-ar face mai multe locuri unde sa fie dresate, spala-te aceste animale viata ar fi mai bunalaughing. Daca aceste fiinte: cainii ar fi dresate, si-ar putea gasi un stapan.si asa s-ar rezolva problema. (parerea mea) :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idem ARMAND!
Terminatule,inseamna ca daca trebuie sa fie eutanasiati, si tu esti un caine
deci, trebuie sa fi
EUTANASIAT terminatule!
Rasistule!
Pace Fraiere!

| AngelMuscleman a răspuns:

Du-te dracu rasistule mai bine te omor pe tine decat pe caine

| BYBYPISOIAS a răspuns:

Dupa parerea mea, caini ar grebui adunati in adaposturi si adoptati, dar nu daca in 5 zile nu e adoptat...gata.Dar apropro de conditiile din adaposturi.Mancarea ar trebui sa fie ca lumea, adica nu paine mucegaita sau ceva de genu.Stiu ca este criza, dar ar trebui facut un mic efort. Daca ati fi in locul cainelui, pe langa faptul ca e parasit si abandonat sa mai fie si eutanasiat? In plus, cainii nu ataca sau latra decat pe cersetori, betivi si oameni care nu se co mporta adecvat cu animalul in cauza.Parerea mea este ca si cainii ar trebui sa traiasca in aceleasi conditii ca si oamenii, adica sa NU fie eutanasiati!