| mm_2126 a întrebat:

Eu m-am indragostit de cel mai bun prieten al meu, si cred ca si el ar putea simti ceva pentru mine (nu stiu ce sa cred) deci el este mereu alaturi de mine, petrec mult timp cu el, si cum am stat atat impreuna am ajuns sa il iubesc. Pe 8 iulie plecam ( amn2) intr-o tabra de o saptamana cu inca cativa colegi. Ce as putea face sa il cuceresc sau macar sa stiu daca si el ma iubeste... pls vreau raspuns la ambele ( cum sa il cuceresc? cum sa imi dau seama daca ma iubeste? )

Răspuns Câştigător
| Nimic special a răspuns:

Nu te grabi sa-i spui ca-l iubesti ca poti sa ai de suferit!
Vezi ce gesturi are fata de tine.
Intreaba`l ce fel te vede ca pe o buna amica, sora, iubita? [dar ai grija cum intrebi sa nu inteleaga altceva.
La un bun sfarsit trebuie sa-i spui tot ce simti pentru el, priumul pas e mai greu.
Iti doresc distractie placuta si mult norocwinking!

9 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Spune-i adevărul pur şi simplu, pentru că oricum deja te cunoaşte în toate privinţele. Întreabă-l subtil dacă s-a gândit vreodată ca voi doi să fiţi mai mult decât prieteni şi în funcţie de răspunsul lui îţi dai seama. Trebuie să realizeze că-l placi ca să înceapă să-ţi acorde atenţie mai mult decât unei simple prietene. Baftă!

| Dizzydizz a răspuns:

Gaseste un loc ideal acolo in tabara[sigur vor fi multe] si declara i ca il iubesti.
Poate si el simte la fel dar asteapta ocazia idealahappy
Hai fa acum pasul ca nu se stie ce va fi mai inkolo:*

| cornel a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el sincer si sa ii spui ca iti place de elhappy vezi cum reactioneaza.si poate iti zice si el la randul luihappy

| CokoStar a răspuns:

Pune pe altcineva sa-l intrebe in locul tau asa e cel mai simplu.

| Marcelino a răspuns:

In tabara e locul perfect sa cuceresti un baiat...esti departe de casa si simti ca poti face orice.Foloseste-ti calitatile si impresioneaza-l.Cred ca un simplu te iubesc ar rezolva totul, spus in locul si momentul potrivit. Bafta:X

| katala a răspuns:

Daca tot este "cel mai bun prieten " al tau asa cum spui, atunci cel mai bine ar fi sa discutati deschis, ca intre prieteni; intreaba-l intai daca te iubeste, si daca da, atunci nu mai e nevoie sa-l cuceresti; e doar o parere; vezi si tu cum decurge discutia, doar esti fata destepta!

| mysterious1 a răspuns:

Prima data il prinzi intr-un loc singur vorbesti cu el incepi sa filtrezi cu el vezi cum reactioneaza si daca mere bine stai jos piu mana ta peste a lui si pe urma il saruti sau ii spui direct ce simti si il intrebi ce simte el pentru tine.

| adina_4262 a răspuns:

Nu va inteleg cateodata... Ce ai putea face? Sa vorbesti cu el - tu - si sa vedeti cum sta treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draguta, hai sa-ti spun o chestie. 2 prieteni fata si baiat nu pot fi prieteni, cei mai buni prieteni, pentru ca se plac reciproc si nu vor sa recunoasca. Cand am avut cate un prieten, baiat cu care sa ma inteleg super a fost imposibil sa nu fiu si cu el laughing). Da`te la el in gluma, mie imi iese tot timpul! happy Bafta! :*