| ladygaga_9914 a întrebat:

Eu pe timpul verii nu pot sa ma bronzez...am o piele foaaarte sensibila aproape la orice. e foarte alba si vara cand merg la strand/piscina mai mult ma inrosesc toata si ma ustura pielea chiar daca imi dau cu lotiune. ce pot face? chiar as vrea sa ma bronzez si eu ca celelalte fete crying

1 răspuns:
| dydo a răspuns:

Solarbig grindar e cam periculos
sau.
incearca sa te bronzezi asa jum de ora pe zi.
inainte fa dus
dupa plaja dupa jum de ora dus
si seara date cu iaurt si stai vrreo ora (nu se va mai inrosi)
mai exista creme autobronzate nu din astea din comert ieftine ca alea la primul dus gata nu mai esti bronzata o prietena este animatoare si foloseste dar e ceva scump dca iti permiti te poti interesa pe net big grin