| denisa636 a întrebat:

Aș vrea vă rog să mă ajutati... Sunt foarte albă la piele, mai ales la picioare și e îngrozitor. Toți prietenii mei sunt bronzați, numai eu sunt cea albă din grup. Dacă încerc să mă bronzez, nu pot, nu se prinde absolut deloc sau mă înroșesc și mă ustură foarte tare pielea. Uneori mi-e și rușine să pot pantaloni scurți sau rochii, și nu știu ce să fac... Știu că ar trebui să mă accept așa cum sunt, dar pe bune, e destul de deranjat să fii cea,, mai altfel" din grupul din care faci parte. Și cred ca oricine ar prefera o fată cu pielea mai ciocolatie decât o fată cu pielea albă ca brânza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Oh doamne ca oi fi singura pe lumea asta cu pielea alba, e o rusine incredibila sa ai tenul deschis la culoare. Ce probleme aveti unii sa mor

| denisa636 explică (pentru Adry05):

Pe unii chiar îi deranjează acest lucru?

| Adry05 a răspuns (pentru denisa636):

Eram ironica laughing)) Nu-i pasa nimanui ca ai pielea alba, e la fel de normala ca o piele mai inchisa etc. Sunt niste maruntisuri de care chiar n-are niciun rost sa va complexati pentru ca 1. nu e ceva ce puteti schimba 2. NU E ABSOLUT NIMIC DE CARE SA TE COMPLEXEZI IN CULOAREA PIELII 3. nu e ceva ce ai ales tu. Deci nu vad absolut niciun motiv sa te simti frustrata de culoarea pielii tale lol, chiar nu e un defect sau ceva

| Superior a răspuns:

Poftim?
Si eu sunt alb, nu imi zice nimeni nimic.
Personal, daca o iei pe faza cu "sunt urata asa", mie imi displac fetele bronzate si negrite la piele de soare.
"cred ca oricine ar prefera o fată cu pielea mai ciocolatie decât o fată cu pielea albă ca brânza"
Nimic mai fals de atat...

| denisa636 explică (pentru Superior):

Okay...Îți mulțumesc mult!

| ziftode a răspuns:

TENUL ALB E CEL MAI ATRAGATOR DIN LUME
orice ar spune propaganda de la tembelizor, si alte "canale"
deci
NU INCERCA SA FII CEEA CE NU ESTI!
incearca sa fii tu, SI NUMAI TU, cui nu ii convine, la revedere si nu am cuvinte

| denisa636 explică (pentru ziftode):

Multumesc mult!

| Alexa1234a a răspuns:

Dumnezeu ne-a creat diferiți. Ar trebui sa te bucuri. Cei care sunt mai bruneți sunt luați mereu în râs. Cred că ai auzit de cioara... țigan sau alte jigniri. Bucură-te că ești așa... Și cei care sunt bruneți ar trebui sa procedeze astfel.Mereu ne dorim ce nu avem

| Dom1 a răspuns:

Te contrazic, nu oricine, majoritatea da, ar vrea una ca Angelina jolie, dar sunt si persoane care apreciază mai mult decât înfățișarea, caracterul și nivelul de inteligenta al unei persoane.

| grAnonimH a răspuns:

Si eu am pielea alba, si nu ma deranjează