| Anonima209437 a întrebat:

Eu si cea mai buna prietena a mea suntem indragostite de acelasi baiat, eu stau mult cu el si ne intelegem super! dar orice imi spune el mie despre ea sau despre mine sau orice aflu nou despre el ii spun si ei sad sa nu-i mai spun ca sa nu mai "castige puncte" sau sa-i spun in continuare? va rogggg ajutati-ma! il iubesc mult dar nu vreau sa pierd prietenia

Răspuns Câştigător
| Dee_Dya_1997 a răspuns:

Depinde ce e cel mai important pentru tine: daca tii mai mult la prietenia ei decat la tip, puteti renunta amandoua la el in favoarea voastra, dar daca crezi ca tu si baiatul aveti ceva special si vrei neaparat si stii ca va iesi ceva frumos, care te va multumi si de durata poti sa-i explici prietenei tale ca in opinia ta relatia voastra e foatre importanta si ca o iubesti ca si prietena si nu vrei s-o pierzi dar ai sentimente puternice si pentru el si nu le poti da la o parte. Depinde si ce fel de persoana e prietena ta si cat de mult iti e cu adevarat prietena.
Sper ca te-am ajutat, funda? happy