| ralucaralu a întrebat:

Eu si inca 4 fete din clasa am vrea sa facem o sceneta, dar nu stim ce. Am vrea ceva binenteles sa nu fie de gen alba ca zapada, scufita rosie de copilasi micilaughing etc. Suntem in a opta si vrem o sceneta in care sa participam toate, si daca se poate rolul principal sa fie tot fata/fete. Ce am putea face?(putem lua si alti colegi in sceneta deci nu conteaza numarul personajelor).

6 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

In clasa a 8 a maif aceti asa ceva?
Mai bine ati face un dans pe o melodie potrivita, sa arattati si voi ca sunteti a 8a, ca scenete din alea se fac in clasele 1-4 ***rolling on the floor

| St!L a răspuns:

Gaitele

| Mixed a răspuns:

Buna... faceti Goe...:X. una din voi poate fi Goe ...si restul 3 ...mamitica tanti mita .si cealalta ...am uitat cum o chema laughing ...bine ca puteti sa o adaptati dupa voi... poti fi Giotzica laughing
Bafta :X

| ralucaralu explică:

Imi pare rau needhappiness dar cred ca confunzi lucrurile.eu nu vrorbesc de o sceneta din aia de copii mici.mai citeste intrebarea.nu ca scufita rosie etc...chiar o profesoara ne-a sfatuit...si scenete se fac si la liceu, chiar eu am vazut una.nu numai copilashi de clasele 1-4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puteti face HARAP-ALB...asta-i parerea mea...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de parere ca piesa Gaitele e cea mai potrivita.