| Violetta69 a întrebat:

Eu si prietenul meu tocmai ne-am despartit, fiindca avem caractere diferite si nu ne putem intelege deloc. Suntem de mult timp impreuna, iar mie imi este greu sa ne detasam brusc unul de altul, incat am vrut sa ramanem macar prieteni buni, fiindca nu vreau sa pierd o persoana asemenea lui. El vrea sa rupem legatura de tot, insa eu nu pot si pentru mine, a acceptat, dar incepe sa se indeparteze usor, usor de mine si mie imi este tare greu.

Credeti ca pot face ceva sa consolidez prietenia cu el? Chiar nu o sa accept sa rup legatura cu el de tot indiferent de ce o sa mi se spuna.

Stiu ca si lui ii este greu, dar fiind macar prieteni, simt ca nu l-am pierdut de tot si e ca o consolare...

Ideea de a ne impaca nu mai exista. Asadar, ce pot face?

Dau funda

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Da, dar te-ai gandit ca poate lui ii este greu asa, intr-o relatie de amicitie cu tine? Poate de aceea s-a indepartat.