| hammerstorm a întrebat:

Eu sunt un baiat gras care incearca sa slabeasca dar nu pot deoarece eu ii vad pe toti colegi mei ca mananca dulciuri si imi fac pofta si toata lumea imi spune sa slabesc ce sa fac. sa imi vad de viata mea sau sa slabesc? vreau un sfat repede! funda

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Sa iti vezi de viata ta. Probabil motivul pentru care vrei sa slabesti este acela ca ceilalti s-ar putea sa zice ceva despre asta. Tie nu ar trebui sa iti pese, sincer iti spun, deoarece nu conteaza cum arati ci doar sa te simti tu bine! Plus ca este mult mai important sa ai un suflet bun si cald si sa fii prietenos decat sa fii intr-o forma perfecta cu un corp umflat cu pompa ce da pe afara de muschi...

5 răspunsuri:
| sunetul a răspuns:

1.De mancat.
Incearca sa manci cat ai nevoie.
Exerciti fizice pe zi.
1000 abdomene sau 200 brice.
200 de flotari.
400 genoflexiuni.
si 3-6 km alergare daca ai unde.
Seara ia un par si loveste-te peste tot si da cat poti, la inceput o sa te invinetesti dar o sa treca dupa doua saptamani.
Daca reusesti sa faci astea nu mai ai nevoie de regim si o sa vezi ca o sa poti sa te controlezi.
Medicamentele sau regimurile fac rau organismului.
Daca ai probleme cu inima iti recomand sa mergi la specialist.

| blackrider a răspuns:

Salut. Te sfatuiesc sa tii o cura de slabire pentru ca vei avea probleme mai tarziu atat cu sanatatea cat si cu cei din jur. Alearga in fiecare seara cate 15-30 de minute, si sa nu mai mananci paine dupa ora 18. iar in privinta dulciurilor poti manca doar in cantitati mici. bft.

| Ncl_9813 a răspuns:

Pai ar trebui sa faci ceea ce simti tu daca tu te simti bine in corul tau de ce ai slabi, doar pentru ce spun ceilalti? Nu ei iti traiesc viata ci tu ti-o traiesti.Pe de alta parte daca tu nu te simti bine in corul tau ai putea plabi, poate asa ai capata mai multa incredere in tine.(dar slabitul consta in mult efort si sacrificiu). Sper sa iei decizia potrivita pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti apuca-te de sport ca altfel nu prea ai sanse.

| seby27278 a răspuns:

Dar cati ani ai si cate kilograme ai?