| CottonCandy a întrebat:

Exista o relatie de lunga durata fara sex [ma rog, dragoste]?
Adica, toate relatiile pe care le-am avut, nu au rezistat mai mult de 3 luni, iar prietena mea [care este cu un an mai mica decat mine] este intr-o relatie de un an jumate. A facut-o sau nu?laughing
Deci, exista relatie lunga fara sex?:d

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bineinteles. Fiecare relatie este diferita. Da, se poate si fara sex, mai ales cand este vorba despre varsta foarte frageda (am inteles, ca prietena ta este inca minora). Depinde si de partener.

| annakarenina a răspuns:

Da, cand o persoana te iubeste cu adevarat si din tot sufletul exista dragostea eterna indiferent de orice. Cand o persoana este de calitate trebuie doar sa va iubiti.

| Extasy a răspuns:

Eu una deocamdata nu cred in dragoste eterna. Oricum sa nu te gandesti sa"o faci" si tu doar pentru a avea o relatie de lunga durata. Trebuie sa simti ca vrei asta si sa ai incredere in cel cu care iti incepi viata sexuala, pentru ca nu cred ca ai vrea ca dupa ce va despartiti sa povesteasca la toti "nebuniile voastre"happy.

Cat despre prietena ta... ce sa zic...totul e posibil, adica pe mine nimic nu ma mai mira in ziua de azi. Oricum, nu lasa chestia asta cu prietena ta sa-ti influenteze decizia, cand vrei sa iti incepi viata sexuala pentru ca mai tarziu cand o sa ajungi sa-ti para rau pentru asta.

Succes!

| KIRY a răspuns:

De unde sa stiu eu am numai 14 ani! rolling on the floor

| DeeDeeMe a răspuns:

Daca doua persoane au o relatie de mai mult de 4 luni, 6 luni sau un an, nu inseamna neaparat ca acestia trebuie sa aiba relatii sexuale. Fiecare cuplu e liber sa aleaga cand sa faca pasul acesta. Pentru unii e mai devreme, pentru altii e mai tarziu. Important este ce simt unul pentru celaltat si cat de pregatiti sunt pentru a face acest pas.
Eu cred cu siguranta ca exista relatii de durata fara sex si doar faptul ca 2 oameni sunt impreuna de X luni nu este un motiv suficient pentru care acestia sa isi inceapa viata sexuala. Uite mai multe despre: http://copii.viatameaunjocserios.ro/......-situatii/