| Nella1 a întrebat:

Felelor eu am 15 ani jumate si nu am nici un prieten si nici nu am avut, nu am idee ce e aia dragoste nu am avut primul sarut nici nu stiu cum e frumos s-au urit, voi credeti ca este normal. nu pentru ca sunt urita ca sunt chiar draguta se uita baietii la mine, dar nici unul nu se apropie sa vorbeasca cu mine. eu nu sunt ca toate fetele sunt putin mai retrasa am 2 prietene cu care ma distrez, dar vreau sa simt si eu ce e dragostea i-mi puteti da vriu sfat ceva. funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| HeyitsAdynna a răspuns:

Hey, ai timp sa inveti. chiar daca in ziua de azi majoritatea fetelor de varsta ta, au avut mai mult de 1 prieten. Poate baietii nu au ''curajul'' sa se apropie de tine, pentru ca esti mai retrasa. Nu prea pot sa-ti dau un sfat, decat sa nu te grabesti. ce-i al tau e pus deoparte, iar la momentu potrivit vei stii ce e dragostea.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Sa stii ca te invidiez. Eu am avut 2 relatii mai serioase pana acum (am varsta ta) si am cam experimentat destul de multe incat simt ca viitorul nu ma m-a va surprinde in vreun fel. Crede-ma, cu cat incepi mai tarziu cu atat mai bine, ti-o zic din experienta. Si stai linistita, dragostea va veni ea la tine, probabil se indragostesc de tine doar tipii timizi si tu probabil nu ai aratat ca le-ai da vreo sansa daca s-ar apropria motiv pentru care au ales sa n-o faca. Dar ti-am zis, stai linistita, liceul sau chiar facultatea e vremea iubirii, vei avea timp si pentru ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai calma ca de abia acum incep toate chestiiile astea, si eu am 16 ani si n-am avut primul sarut si alte nebunii din astea. O sa vina si vremea noastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu exista o varsta anume pentru prima iubire. Pur si simplu se va intampla cand te vei indragosti si vei avea o relatie.
Odata cu dragostea, apare si suferinta, caci sunt nedespartite, din pacate.
E mai bine sa fii singura decat sa ai o relatie doar de "ochii lumii".
Totul va veni de la sine.
Sunt sigura ca in perioada liceului vei avea o relatiewinking.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti eu in varianta feminina. Fiecare la vremea lui, prefer sa am o iubita cu cap, nu orice fata happy.