| Hellena968 a întrebat:

Salutare,am 16 ani si simt ca e cea mai urita virsta fetele ma invidiaza si ma vormesc ma simt de parca as fi in plus in lumea asta ma simt data la oparte devin pe zi ce trece inchisa la suflet nu am noroc in dragoste si sufar ft mult dupa despartiri imi pare ca veata mea se prabuseste in ochii mei ma cert cu toti si prefer sa fiu singura nu inteleg cei cu mine credeti ca e normal vreau multe raspunsuri si un sfat! sad funda

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Ce treaba ai tu daca te invidiaza,poti sa gandesti pozitiv si sa realizezi ca ai ceva ce n-au ele, din acest motiv te invidiaza! Problema in mare parte e la tine, daca n-ai mai pune toate nimicurile la suflet, ar fi super ok! N-ai noroc in dragoste? O sa apara persoana potrivita si pentru tine, dar toate la timpu lor.Nu trebuie sa te inchizi in tine, incerca sa eviti persoanele care iti fac rau si sa-ti cauti prieteni pe placul tau.Succeshappy

| bebzzz a răspuns:

Buna Hellena :* daca fetele te invidiaza si te vorbesc laughing bravo smug inseamna ca sunt geloase oh go on Bravooo fatoo :* nu mai suferii din cauza asta laughing Nu ai de ce :* si pe partea sentimentala oh go on nu mai suferii oh go on Nu mai pune la suflet totii prostii :* Sfat : Daca lumea te invidiaza nu fi trista laughing Simte`te biine :* inseamna ca ele nu se pot ridica acolo unde esti tuu :* Sperr ca te-am ajutat :* Paaa happy!

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Salut.nu sunt de acord cu tine, virsta de 16 ani e cea mai frumoasa, ce nas da sa -i am din nou? Asa e adolescenta frumoasa si grea.Cit despre fetele care te invideaza nu le baga in seama, nu poti sa fii pe placul tuturor, e iposibil sa ai numai prieteni mai ales la virsta asta.Bafta,si sa nu mai aud ca zici ca 16 ani e cea mai urita virsta shame on you.

| Jenica360 a răspuns:

Varsta asta este foarte frumoasa si probabil ca si celelalte fete vor sa aiba varsta ta. Te invidiaza doar pentru faptul ca esti mai mare si cred ca toti copii ar vrea sa fie mai mari.Nu ar trebui sa pui atata suflet intr-o relatie pentru ca si mie mi s-a intamplat sa pun suflet si dupa sa aflu ca el nu simtea nimic pentru mine.Un sfat foarte important nu te izola vorbeste cu prietenele tale cele mai bune pentru ca numai asa poti sa treci peste. :* sper ca te-am ajutat