| emythaa3 a întrebat:

Fetele sufera mai mult dupa o despartire?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pentru ca ele au nevoie de dragoste, pe cand baietii, doar de... corp.
Sufera daca ele sunt lasate cu ochii in soare, in schimb, daca ele dau papucii nu mai sufera.

7 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Depinde de situatie, de cel care a dorit despartirea, de mai multe lucruri.
Sper ca am putut sa te ajut.

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu e o regula sa sufere mai mult fetele sau baieti, depinde cine a pus mai mult suflet!

| Addeeee a răspuns:

Depinde, nu e o regula laughing) Dar de cele mai multe ori da. big grin

| Paulla a răspuns:

Nu mai generalizaţi inapţilor. Cât de mult suferă cineva depinde personalitatea individului în parte, nu de sex sau de nu mai ştiu eu ce criteriu irelevant va trecut vouă prin cap.
Dacă ar fi să generalizezi, ai putea spune că majoritatea(repet, majoritatea) fetelor sunt mai slabe şi mai idealiste(aşteptând dragoste ca-n telenovele şi alte noţiuni utopice). Şi bineînţeles că persoanele slabe şi idealiste vor avea mereu mai mult de suferit.

| mikilaina a răspuns:

Nu intotdeauna, nu este o regula generala. Intr-adevar marea majoritatea a fetelor sunt sensibiloase si sufera, insa daca privim astazi in jurul nostru vedem fete care au alte teluri, fete puternice si hotarate.La baieti situatia este cam invers, in genere acestia nu sunt sensibilosi, insa mai se gaseste cate un baiat care plange, care se tavaleste de durere din cauza unei despartiri. Depinde de intensitatea relatiei, de implicare si putin din structura emotionala a omului. Pentru a trece mai usor peste o despartire dupa mine solutia consta in cateva sedinte de consiliere psihologica, nu numai ca veti reusita sa treceti peste aceasta etapa, dar va veti cunoaste mai bine, veti deveni mai sigure in propriile forte. Daca nu aveti timp sa mergeti la un cabinet solicitati ajutorul unui psiholog online - topexperti.ro este o platforma care ofera consiliere psihologica online. Nu lasati timpul sa treaca in zadar, luptati pentru voi, pentru calitatea vietii voastre.

| KMaddieK a răspuns:

Pai depinde de fiecare am intalnit si fete si baietii oh go on

| Eusicamatat a răspuns:

Depinde de fata daca al place da sufera dar daca ea numai simte nimic de ce sa sufere :*