| faust a întrebat:

Frate ...am patit aceeasi chestie ca unul de aici de pe site! nu mai stiu exact numele lui, dar am patit la fel! mi-a cerut iubita o pauza! deci stiu de ce mia ceruto dar nu pot intr-un fel sa accept asa ceva! i-am spus ca sunt de acord cu pauza asta dar nu stiu daca am facut bine! spuneti-mi ce sa fac? CEEEEEE SAAA FAAAAAC?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Puteai sa-i spui nu? Nu puteai.Bine ai facut.Calmeaza-te,nu-i dracul asa de negru.Schimba la tine ce e de schimbat, fa-o pe indiferentul si spera in mai bine.Rabdare.Si bafta!

| dyav0litza a răspuns:

Da-i asa zisa "pauza" ca pana la urma va impacati voi...si la scoala pauza tine 10 minete maxim 20... orice pauza se termina

| ali_8949 a răspuns:

Da-i pauzahappy Daca ea vrea puaza, da-i pauza. Nu trebuie sa disperi din cauza asta; s-ar vedea ca tu cam depinzi de ea. Nu trebuie sa depinzi de una.

| ostea a răspuns:

Trebuie sa ACCEPTI situatia prin care treci, chiar daca este dureros.Nu e sfarsitul lumii.Aceasta pauza poate sa insemne si despartire doar ca nu a putut sa iti zica in fata adevarul.ACCEPTA.Tu poate inca speri la relatia voastra dar sfatul meu este sa nu iti concentezi toata energia pe ea pentru ca intr'o zi o sa te trezesti epuizat.Lasa Viata sa se menifeste, asa cum este.Curgi odata cu ea si ai sa observi ca blocajele doar noi le construim.Cine te merita si te iubeste cu adevarat o sa fie alaturi de tine mereu.De multe ori suntem parasiti, poate chiar si fara motiv insa viata merge inainte, cu sau fara respectiva finta. Daca te impotrivesti deciziei iesea mai rau.Cand tii la o persoana cu adevarat fara sa fii egoist, sa te gandesti numai la tine o lasi sa plece si daca si ea tine la tine o sa se intoarca.Nu poti sa tii in lanturi o persoana care nu te mai vrea.Traieste'ti viata frumos, este scurta si foarte pretioasa.Numai bine.

| catalinutz1288 a răspuns:

Ai facut numai bine ca i-ai respectat decizia, daca vrei sa se reintoarca la tine nu o stresa la cap spunandu-i ca vrei sa te impaci cu ea, ca ea ii iubirea ta, ca nu poti trai fara ea... etc etc ca faci mai mult rau, lasa sa vina ea inapoi la tine.