| swagMeOutBitch a întrebat:

Fumatul slabeste?

8 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Da

| xButterflyxX a răspuns:

Nu,nu slabesti, doar iti reduce pofta de mancare, in schimb iti slabeste organismul, astfel aparand diferite boli, cancer.

| Dexaa a răspuns:

Nu cred. De fapt nu vei mai avea pofta de mancare, iar din cauza asta te poti imbolnavi.

| Burlacu006 a răspuns:

Nu slabeste pe toata lumea

| biosh97 a răspuns:

Heii, utilizator TPU! Daca fumezi nu inseamna ca si slabesti. E adevarat: daca incerci sa te lasi de fumat, iti va creste pofta de mancare. De ce? Organismul tau simte nevoia de vitamine si minerale pentru a reface ceea ce a fost distrus de tutun, gudron si celelalte ingrediente teribil de toxice din tigari. Daca vrei sa salbesti, iti recomand sport si mancare sanatoasa. Eu am adaugat doar 30 de minute sau o ora pe zi de role, alergare, etc. sau o ora de plimbare mai rapida. Nu mi-a afectat programul cu nimic. Am mancat mai sanatos: nu am mai mancat atatea prajeli. Am mancat paine, dar cu masura. Si am gandit pozitiv. Am ajuns sa ma simt bine in pielea mea. Sunt mai plina de energie si am slabit de la 57 kg la 52 kg, in 2 luni si jumatate. Si am avut si evaluarile nationale si admiterea la liceu anul asta, ceea ce inseamna stres si ingrasare! Un lucru important: somnul. 8 ore de somn pe noapte sunt cruciale. In cazul in care chiar nu poti, ai grija sa fie macar 6 ore. Un pic de incredere rezolva tot. Bafta! kiss

| Licuricea a răspuns:

Depinde de organismul tau

| Valuta_Patricia_1995 a răspuns:

Dupa parerea mea, da slabeste!
Tatal meu care la moment este fumator este mai slabut fata de cind nu fuma, deci te sfatuesc sa nu ei fumatul ca pe un ''ajutorr pentru a slabi''
pentru ca fumatul te duce la boli groznice care te fac sa regreti ca ai pus tigara in gura, spun asta sincer!

| AngyDulcik a răspuns:

Da

Întrebări similare