| Akeron a întrebat:

Funda! Cum vine aia la CNP adica unele cifre reprezinta data nasterii (ziua, luna, anul)

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Prima cifra este 1 sau 2: 1, in caz ca esti baiat si 2, in caz ca esti fata. Urmatoarele doua cifre sunt cele ale anului in care te-ai nascut: daca te-ai nascut in 1987, acolo va aparea 87. A patra si a cincea cifra sunt ale lunii n care te-ai nascut: daca te-ai nascut in iulie, va aparea 07. A sasea si a saptea cifra sunt ale zilei in care te-ai nascut: daca te-ai nascut in 14, acolo va aparea 14. Urmatoarele 6 cifre sunt altceva si nu stiu ce inseamna. In orice caz, nu cred ca le poti determina ca la data nasterii.

| Akeron explică (pentru MouSSEauChoColat):

Ms

| MouSSEauChoColat a răspuns (pentru Akeron):

Cu placere! happy

| Gabica a răspuns (pentru MouSSEauChoColat):

Eu sunt fata, iar prima cifra la mine este 6... Din cate stiu la baieti e numar impar, iar la fete par.

| MouSSEauChoColat a răspuns (pentru Gabica):

Inseamna ca asa este, desi n-am mai intalnit. Depinde si de cati ani ai banuiesc. Adica poate s-au epuizat toate variantele cu 1 si 2, desi nu vreau sa spun prostii...

| Gabica a răspuns (pentru MouSSEauChoColat):

La asta m-am gandit si eu, desi nu am vazut pe nimeni cu 3, 4..Am 12 ani, dar cunosc o fata de 13 care are 2, deci chiar nu stiu ce sa mai cred!