| lol1232 a întrebat:

FUNDA Impotriva cosurilor Zineryt sau ERITROACNOL spuneti-mi despre amandoua sau macar despre una singura care este cea mai bun care merita cat costa

Răspuns Câştigător
| Ađııa a răspuns:

Zineryt e foarte buna, costa in jur de 20 lei, dar eu folosesc Mibazon (rosu) e super buna, in 3 luni toti cosii (cei mari si uratzi I don't want to see) mi au trecut, te dai in fiecare seara dupa ce te speli pe fata si o lasi sa intre in piele happy o sa vezi rezultatele dupa cateva zile. In caz ca ai un cos care sta sa iasa, date repede cu Mibazon inainte de culcare pana dimineata, si ai sa vezi ca nu o sa mai iasa tongue crede-ma stiu pe propia piele happy am fost uimita happy sper sa te ajute si pe tine :* pupici

1 răspuns:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Cred ca sti ca aceste nesuferite cosuri apar din cauza unor dereglari hormonale la care se mai adauga o hrana condimentata, foarte calda, bauturi carbo-gazoase, exces de ciocolata, alcool si altele. Asa ca, tratandu-te cu aceste creme, va tine in loc eruptia la nivel de tegument, dar nu va rezolva cauza lor...dereglarea hormonala de la pubertate sau nu.
Baiatul meu cel mare a trecut prin asa ceva si intamplator aveam nepotelul mic si l-am invatat sa se curete pe fata cu servetele umede pentru bebelusi, care nu contin alcool si sunt testate dermatologic si a scapat de problema destul de repede. Important este sa nu pui mana pe ele sa le storci...sub unghii sunt milioane de microbi care vor intra in tegument si faci mai mult rau decat bine.
Sper sa-ti ajute sfatul meu care nu este costisitor. Sa nu mai speli fata cu sapun de maini, ci doar sa te cureti cu aceste servetele umede testate dermatologic (ex. de la Pampers). Succes!