| marya a întrebat:

! funda m-am certat cu prietena mea cea mai buna ar trebui sa stau mai mult cu ea sa o invit la mine sau sa o evit si sa ii arat ca pot sa mai distrez si cu altcineva

Răspuns Câştigător
| pengu a răspuns:

Mai bine incearca sa vorbesti cu ea si sa va rezolvati problemele intr-o atmosfera cat mai calma. Orgoliul si razbunarea nu duc la nimic buntongue
Have a nice daybatting eyelashes

10 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Fă ce vrei tu. Dacă aţi avut motive să vă certaţi şi nu doar : " mi-ai furat jucăria" vorbeşte cu ea şi lămureşte problema. Sper că înţelegi ce vreau să zic.

| sasha a răspuns:

Sa sti ca prietenii vin si pleaca insa ea daca ti-a fost mai mult ca o sora nu e prea bine sa dai cu piciorul unei astfel de prietenii caci un prieten adevarat nu gasesti la orice colt de bloc si e important sa iertzi si sa treci peste micile certuri si ea ar trebui sa faca la fel, sa va ajutati si sa va fiti aproape mereu.
eu te sfatuies sa mergi sa vorbesti cu ea si sa va impacatzi chiar daca a gresit ea ceretzi tu scuze, caci prietenii buni trebuie tzinutzi aproapewinking

| CokoStar a răspuns:

Incearca prima varianta daca nu merge incearc-o si pe-a doua.

| Madalina1455684 a răspuns:

Niciodata sa nu ai incredere in prieteni.
Prieteni pot in orice moment sa se transformea in cei m-ai aprigi dusmani ai tai.

| Lenush a răspuns:

Pai depinde.
daca vrei sa te impaci cu ea, atunci ar trebui sa ii ceri sa-ti mai acorde o sansa, sa fiti iar prietene
daca nu vrei sa mai fi prietena cu ea atunci spune-i in fata ca vrei sa te descotorosesti de ea, evit-o si incearca daca vrei sa te simti mai bine, sa ii faci in ciuda gasindu-ti o pritena mai "super"
sper ca te-a ajutat
pupiki

Lenu

| Rebe97 a răspuns:

Daca e o prietena adevarat eu zic ca ar trebui sa te inpci si sa vb cu ea. E pacat sa pierzi un prieten adevarat

| swet girl 22 a răspuns:

Aratai ca te poti distra si cu altcineva...stii...daca te impaci cu ea va crede ca nu ai cu cine sati petreci timpul decat cu ea, dovedestei contrariul:d

| laura_9178 a răspuns:

Destepul cedeaza;-)
invit-o la tine acasa si impaca-te cu ea.asta e parerea mea happy. mai ales ca daca te certi cu ea si nu te impaci, ea poate sa spuna la toata lumea secretele dintre voi doua;-)

| Nikaa a răspuns:

Marya ar trebui sa vorbesti cu ea, invit-o la tine.In nici un caz nu arata ca nu iti pasa de ea. Cereti scuze si fiti prietene din nou daca crezi ca ea este persoana care va fi mereu cu tine si te va ajuta.=) succes!

| Ionela_5680 a răspuns:

E pacat sa pierzi un prieten adevarat, incearca sa vorbesti cu ea si sa lamuriti problema. E greu sa iti gasesti un prieten adevarat, asa ca nu ezita si stai de vorba cu ea.