| YukyTsukiyomi a întrebat:

FUNDA Nu am inteles urmatorul proverb din raul altuia sa nu faci bucuria ta mi-l puteti explica va rog?

4 răspunsuri:
| MuñequitaLoka a răspuns:

Sa nu te bucuri de necazul altuia...adica chiar daca unei persoana pe care nu o placi i se intampla ceva rau sa nu te bucuri de acest lucru...

| mgtow a răspuns (pentru MuñequitaLoka):

Ce treaba are daca se bucura de necazul altuia? Atat cat ea nu face rau nimanui si acel dusman i-a facut ei rau apoi i s-a intamplat dusmanului o belea are dreptul sa se bucure pentru ca ea a suferit din cauza lui inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Dragoste si sex nu se explica proverbe.

| ReapR a răspuns:

Adica cand cineva pateste ceva rau sa nu te bucuri.

Funda?