| anonim_4396 a întrebat:

Funda pentru cine ma poate ajuta cu un sfat si voturi! Dirigintele meu ma uraste! Nu ca m`ar interesa pe mine de parerea lui daca nu mi-ar face rau. In primul rand : nu`mi da niciodata nota pe care o merit! Imi da cu mult mai putin... In clasele celelalte mergeam la olimpiada la matematica si acum el m`a trecut pe primul semestru cu 5 si in teza nu mi-a punctat nimic din ce am facut bine, iar cand am fost la el si i-am aratat ca la ceilalti a punctat tot a inceput sa tipe la mine ca " sa nu`i spun eu lui cum se face.". Bine. trecem peste asta, dar acum doua zile am avut sedinta cu parintii [ sa se vorbeasca de liceu, banchet & co. ] si mama nu a putut sa mearga, fiind plecata din localitate, la fel si tata. Intre timp eu am facut bronsita si saptamana asta nu am fost la scoala. In dupa - amiaza asta am vorbit cu un coleg de clasa [ bun prieten ] si mi-a zis ca dirigintele a avut grija sa ma faca " de cacao " ca sa zic asa. A zis ca eu sunt cea care strica clasa, ca o trag in jos, ca fumez un pachet de tigari pe zi si i`a spus tatalui celei mai bune prietene ale mele sa o tina departe de mine ca o cobor. Evident totul este fals, am note bune, sunt a 4 a la invatatura din clasa, nota la purtare a fost mereu 10 si tot ce a spus era MINCIUNA. Si evident, mama unei colege care nu ma place i`a dat dreptate si acum au toti parintii impresia ca asa este. Ma doare ce se spune despre mine, mai ales pentru ca nu este adevarat, dar nu m`as muta chiar in ultimul semestru din aceasta scoala in care am fost din clasa 1. i-am spus mamei totul si s`a revoltat, mai ales ca nu a fost nici ea, nici eu la sedinta ca sa ma apar. Spunea ca va merge la inspectorat sau ca il da in judecata, dar am rugat`o sa mai astepte putin. Va rog ajutati`ma! Multumesc si sper ca nu v-am plictisit puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| aniriiiiii a răspuns:

Eu zic ca la urmatoarea sedinta sa te duci in fata clasei si sa dezminti totul,ca le dai toate argumentele pe care ni le ai oferit noua.du-te la director spune i ca nu te puncteaza asa cum trebuie,avem dreptul sa ne fie rasplatita munca exact asa km meritam asa km e e rasplatit pentru munca prestata, adica e platit, asa si tu trebuie sa fi apreciata la adevarata valoare.as zice sa o lasi p mama ta sa se duca la scoala sa vorbeasca ca el si daca e cazul sa te muti la alta scoala.

6 răspunsuri:
| DeeDee a răspuns:

Pai sa mearga la inspectorat si sa ii faca reclamatie. Nu vad cum altcumva s-ar rezolva problema. Cine stie, poate anul viitor o sa se ia de alt elev, si asa mai departe. Omul asta iti incalca in mod clar drepturile.
Tu nu ai nici o vina in chestia asta, iar dirigintele tau ar trebui sa se caute la cap.

| Adelinesmile a răspuns:

Multumesc de sfaturi, dar tin sa mentionez ca NU. Nu i-am facut niciodata nimic si nu am spus nimic de el. Mai ales ca stiu cum sunt colegii mei. Ce mai spuneam de el, ii spuneam doar mamei. Si mai este ceva. Vine beat la ore. Si atunci isi descarca nervii si tot, tipand la mine. [ Nu e sanatos la cap ]

| aiurea231223 a răspuns:

Ai dreptul sa fi asistata de parine la anumite ore daca nu este ceva in regula, cum ii acum asa ca eu zic sa o lasi pe mama ta sa mearga la inspectorat asa un refarat frumusel sa-i faca daca nu merge sa mearga chiar mai sus iar la orele cu el sa vina parintele sa vada cum te manifesti atat tu cat si dirigintele tau. Exista reguli si drepturi in tara asta si trebuie sa fie respectate. Nu vad de ce te-ai muta la alta scoala din cauza acestei probleme, deoarece daca inveti, esti bine pregatita si nu ai probleme la purtare si cu ceilalti profesori, nu are ce sa-ti faca. Ba chiar asi propune sa mearga mama ta cu u inspector sa vorbeasca cu el iar la urmatoarea sedinta cu parintii daca nu se potoleste dui naibii tot inspectoratul pe cap sa-i faca controale si sal infunde rau de tot.

| Eღilia62 a răspuns:

Dar gandeste-te la ce l ar putea determina sa faca asta.Adica a fost asa din prima zi cand ti a devenit diriginte? Sau pe arcurs? Poate cineva te a barfit la el ca l ai vorbit de rau. Unor copii de clasa a 6 a sau a 7 a nu li se pare cine stie ce dar daca cineva i a spus ceva profesorului cu siguranta ca s a enervat si a inceput sa ti poarte pica. Aveam si eu in clasa a 8 a un prof de mate care tot zicea la sedinta ca nu sunt atenta la ora, ca ma joc pe telefonn in ora lui, lucru neadevarat.Dar am scapat de el.Din nefericire la tine e diriginte deci daca nu rezolvi s ar putea sa ti faca probleme l admiterea la liceu.

| Eღilia62 a răspuns:

Aaa pai daca vine beat e clar! Merita sa fie dat afara!

| Mâncărici a răspuns:

Da mergi la inspector nu se rezelva.Am avut si eu o problema cu un profesor dar nu l-am bagat in seama. faceam totul coect si ma puncta. orkm nu cred ca ce ar fi corect n-ar puncta