| Static a întrebat:

fUNDA SI VOT, SI PT CELELALTE RASP VOTURI! :d
Deeci, sa zicem ca sunt atrasa de baieti emo, nu cei cu par foarte lung si exagerat sau altceva strident, doar de cei cu breton si stil emo, care poate sunt doar scene, cum pot sa atrag atentia unui astfel de baiat, sau cum imi pot da seama sau sa-l testez subtil sa vad daca ma place? Nu mi-a mai placut pana acum acest gen de tipi dar acum imi plac, cine este emo sa imi dea un sfat, fete si baieti, baieti! Ce va place la o fata care nu este tocmai emo dar care are stilul apropiat de al lor? sa nu va plac deloc fetele care nu-s emo? ce va atrage la o fata obisnuita? cum sa procedez sa fac un tip emo sa ma placa?! big grin

Răspuns Câştigător
| RyugaHideki a răspuns:

Ochii. in primul rand ochii sunt extrem de fermecatori la o fata daca sunt dati cu creion negru si poate si rimel. roz si negru la papuci, in general negru si alb in restul hainelor. nu imi plac cele care au o fundita roz in par.deoarece aia iese mult in evidenta si prefer ceva subtil. Doar ochii sa fie singurul lucru care sa fie dat cu machiaj...si sa ai un ten finut si mai deschis la culoare, nu bronzat. Nu baga pe nimeni in seama, doar pe el. uita-te des la el.si prefa-te ca te intimidezi cand se uita si el la tine...atunci va sti ca simti ceva pentru el. Warning: Nu fa miscari bruste gen: Esti dragut! sau imi place de tine! Nu ii va placea. Iar dupa un tim***ca te va baga el primul in seama mai des, inseamna ca este al tau. ca sa fii sigur ca sunteti impreuna, trebuie sa il saruti.nu trebuie sa ii spui te iubesc prima oara, ci trebuie sa il saruti. un moment bun ar fi atunci cand ascultati aman2 muzica la aceleasi casti. dar sa fiti doar voi 2.si sa fie un moment de liniste. Succes cu el happy To be emo is a unique feeling.

5 răspunsuri:
| Static explică:

Cum de sti atatea despre cei emo? happy

| RyugaHideki a răspuns:

Underc0ver.inceputul este inutil fara suparare. Iar cei care sunt emo nu sunt niste copii tampiti care se dau mari. Ei se imbraca in negru pentru ca ei asa vad lumea. Eu unul nu pot iesi din casa fara sa inchid ochii cateva secunde si sa imi imaginez ca totul este negru. absolut totul, inclusiv eu, ca nu exista lumina. In schimb ma gandesc ca doar inima mea sa aiba o mica stralucire.ca sa nu ma pierd complet. Ei vorbesc incetul pentru ca o fac foarte rar. Nu vorbi cateva zile bune si dupa ai sa vezi ca abia ai sa mai spui cateva cuvinte dupa, chiar daca ai "voie". inca ceva. Roz sa nu existe in tinuta. Poate un mov la papuci. In loc de roz foloseste un rosu precum sangele. Nu purta tricou scurt, ci haine cu maneci lungi si subtiri. Sunt mult mai elegante si mult mai.hot fata de un tricou simplu. Dar sa nu fie simple. App LittleCookie. daca nu ai fost mai mult spre partea gothica pana acum, si faci o schimbare brusca, vei iesi cu mult in evidenta. Daca vad ca cineva se apropie de stilul meu, stiu ca persoanei respective ii place ce vede si stiu ca are si sentimente de atractie pentru mine. A da. Nu te uita la miscarile lui. uita-te doar la ochii lui. Ei se duc unde vor, ei vad ce vor sa vada. Iar daca ai id-ul lui de mess.sa nu pui statusuri cu poezii triste.asta strica multe. Cat despre "marele sarut" ...trebuie sa fii foarte sigura ca se va intampla. Cand vezi ca iti admira foarte mult buzele si incepe sa si le linga des.inseamna ca atunci vrea sa te sarutehappy

| RyugaHideki a răspuns:

Am statut de incepator pe TPU si nu pot sa iti dau PM(private message) in schimb iti pot da id-ul meu de mess: tzunamy_boy93@yahoo.com nu rade de el >_> l-am schimbat fostul ID: deathboyL

| underc0ver a răspuns:

Mie mi-a taiat venele pisica!laughing rolling on the floorcu ghiarele ei laughing rolling on the floorPt ai atrage atentia unui BAIAT emo trebuie sa faci lucruri inimaginabile! Extreme! Ori sinistre dar.cum spun unii dintre ei,, Mortale"! Trebuie sa faci ceva periculos ca sa le atragi atentia! Sau...sa iesi mai mult in evidenta! Imbraca-te stil Emo... Pune checiap sau nu stiu ce laughing rolling on the floor pe vedene ca sa zici ca te-ai taiat laughing rolling on the floor Si atrage-l la tine cat mai mult!
Dar fii cu bagare de seama:
Baietii Emo nu sunt asa cum crezi u!
Multi cred ca sunt niste copii tampiti care se dau mari!

NU
Oamenii emo sunt oamenii tristi care au trecut prin multe!
Emo vine de la Emotiv,Emotional etc...
Emo nu sunt fara minte!
Le place sa sufere pentru ca sunt muuuult prea tristi si isi doresc sa moara! Ei simt ca nu mai au rost pe pamant! Doar DRAGOSTEA ii poate aduce la normal! Daca vei fii vreodata cu un baiat emo incearca sa nu il lasi asa! Schimba-l in bine! Ajuta-l!
O sa vezi ca atuncia cand vb,el vb cu o voze trista,uneori ragusite, groasa, si vb in soapta! Nu vor sa vorbeasca tare(Unii)!
Sa ai grija!

Bafta! Sper ca te-am ajutat!

| underc0ver a răspuns:

Uite si alte sfaturi:

Machiaza-te!
Ochii cu rimel/creion negru!
La adidasi/bascheti/papuci etc. iti sugerez roz cu alb sau alb cu negru sau albastru deschis cu negru!
Hainele sa fie roz si albe!
Sa te imbraci asa:
Ori cu fusta pana la genunchii...dar nu mulata!
Ori sa ai blugii lungi mulati cu un tricou in dungi albe si negre si in mijloc un semn! Cu o vestuta peste si cu parul peste ochii! Si parul sa il ai cu juvitze roz/albe/rosii! Si sa nu te duci la el si sa ii spui te iubesc sau imi place de tine sau esti fragutza sau nu mai stiu ce... Abodreaza-l incet!
Sarutul:trebuie sa fie intr-un loc linuistit, in singuratate, doar voi 2!
De exemplu atuncia cand sunteti mai aproape unul dupa altul ...inceara sa intorci capul spre el si daca el intoarce sprfe tine apropiete de buzele lui putin cate putin si daca si el se apropie inseamna ca te place! Dar ai grija:
Daca nu se apropie si se uita ciudat la tine inventeaza ceva de genul:aveai ceva pe fata sau uitete acolo pe cer etc...

Bafta si mult noroc cu el!