| Biscuitecuciocolata a întrebat:

FUNDa Vreau si eu statusuri ( dragoste, uitare si nepasare [ de un baiat ] tristete) de ex status ca asta Chiar daca nu o sati mai zica noapte buna sau pe strada buna am prietene care ma suna sa imi zica fata tu estide 100000 de ori mai buna decat pe cea care o suna

6 răspunsuri:
| Rioko a răspuns:

Deabia astept sa ma trezesc… sa pot visa cu adevarat: X!
Visez doar la tine…. visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini?
Sa amintesti e frumos, da sa fii amintit e mai frumos, eu nu iti cer sa ma amintesti da doar sa iti amintesti ca o sa imi aduc aminte de tine intotdeauna…
Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles…
" Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "
" Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC! "

" Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva…. "

" Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit happysi mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger!
" As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "

" Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta, am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine… "
" Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "

" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

" Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

" Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL! "

" Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

" Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

" Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc… "

" Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti… "

" Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

"O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata… "

" Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani… "

" Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti! "

" Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving… "

" Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. poate se v-or saruta… "

" Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista… "

" Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti… "

" Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea… "

" Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale… "

" Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste… "

" Barbatii iti v-or spune multe, ca te iubesc si cum si cat, v-or spune mai frumos ca mine, dar nu te v-or iubi atat… "

" Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce… Te iubesc! "

" Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc! "

" Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc! "

" Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor… "

" Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

" Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul! "

" Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare… "

" Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire… "

" Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare… "

" Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit… "

" IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca e frumoasa sau trista… IUBIREA exista… "

" Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seca… Te v-oi iubi si atunci cand stancile se v-or topi… Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi! "

" Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! "

" IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul… "

" Eu ti am alergat prin vene, ti-am suflat cu dor prin gene, eu ti am upgradat sarutul, ti-am iubit necunoscutul, am fost zmeul tau mereu, sa ma tii in vant nu-i greu, n-ai stiut sa tragi de sfori, am cazut de mii de ori… "

" As vrea sa-nnec mahnirea, Ce sufletu-mi apasa des, Sa las sa vina doar iubirea, Ce bantuie prin lanuri verzi… "

" De ce te simt atat de departe si nu-ti aud de dor cuvintele, cand un sarut ne mai desparte, si cand splendoarea inca ti se mai simte… "
" As vrea sa colorez padurea, Sa pot s-o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

" Daca vrei sa afli cat de mult ne iubim iesi afara in ploaie si intinde mainile, cate picaturi prinzi, atat ma iubesti, cate picaturi scapi, atat TE IUBESC! "

" Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine… "

" Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza… "

" Cat de MULT te iubesc … nu vei sti NICIODATA… ai patruns in inima mea fara sa-mi dau seama …astept sa vina ziua aceea cand totul va fi asa cum ne doream… "

" Nu distrug visele… injectez speranta :X! "
Noaptea e atat de rece si intunecata fara tine, nici o stea nu straluceste cand nu esti cu mine si mi-as dori atat de mult sa fii langa mine… Te iubesc!
Vreau sa stii ca zi de zi ma gandesc la tine, as vrea sa te sarut clipa de clipa si sa te am langa mine secunda de secunda…
D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg. inima? Pt. ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti…

| andreea_6295 a răspuns:

Uite astea imi plac mie mult:
- A inceput sa zambeasca mai des iar ei intorc capul plini de interes. Indiferent de ce`a fost in trecut, a uitat fata demult.
- Ti-ai gasit alta tampita, doar sunt deStule! Nu e vina ei ca O foloseSti sa ma raneSti. si faCi spume ca nu reuSeSti.
- II ignoram pe cei ce ne adora ii adoram pe cei ce ne ignora. ii ramin pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc.
- Pe-asfaltul asta rece si murdar Am renuntat alataieri la amintiri, Tu nici macar nu stii, nu ai habar Te uiti in ochii mei si spui "sictir!".
- ★•º° ❤Asta e felul meu. daca nu intelegi tu azi.atunci intelege maine altu`❤●๋❤
- Poate esti unic, dar nu mai esti unicul pentru mine.
- Intotdeauna am fost cu tine, dar tu intotdeauna impotriva mea.
- M-ai pierdut si nu mi-ai dat de ales. Acum e altul mult mai bun, bineinteles.
- Nu-i asa ca ai crezut cand ti-am spus ca m-a durut? Cred ca ai uitat pe unde si cu cine am crescut.
- Degeaba te-ntorci peste umar sa privesti. Nu ma mai striga. Am uitat cine esti!

| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

I can forgive/ but I can’t forget/ I hope you know/ You’ve lost my respect…

*Oamenii spun ca iubirea e magie. Dar magia e doar iluzie. (People say: "Love is magic." But isn’t magic just an illusion?)

*Imi place sa ne plimbam prin ploaie. Cel putin, in ploaie nu poti sa-mi vezi lacrimile. (At least, in the rain you can’t see my tears.)

*My heart is broken. I guess I can’t fix everything.*We must get hurt to grow,
We must fail to know.
Wash away your tear
And think clear.

*What’s wrong? Nothing is right.

*Sa ma bucur pentru ca suntem prieteni sau sa fiu trista pentru ca mai mult de atat nu vom fi niciodata? (Should I smile ‘cause we are friends or cry ‘cause that ‘s all we’ll ever be?)*Dreaming doesn’t hurt. It hurts more to wake up.

*In viata fiecarei fete exista un baiat pe care nu-l va putea uita niciodata. (In every girl’s life there’s a guy she’ll never forget. )

*Credeam ca iubirea noastra e unica sub soare. Dar pentru tine n-am fost decat o fata oarecare. (I thought our love was a precious pearl. But for you I was just another girl.)

*I’m still waiting for the boy who’s never going to come back.*Sick of crying, tired of trying. I’m smiling, but inside my heart is dying.

*Totul e perfect, exceptand faptul ca m-am saturat de minciunile tale. (Everythig’s perfect, except the fact that I’m tired of lies.)

*Sa stii ca nu-mi lipsesti. Imi lipseste doar cel care credeam ca esti. (I don’t miss you, I miss the person I thought you were. Don’t come back hoping I’ll be there.)

*Though I laugh and say "I’m happy", can’t you see there’s no one who misses you more than me?

*There’s no grater agony than bearing an untold love story inside you.*I hide my tears when I say your name,/but the pain in my heart is stil the same.

*Dragostea incepe cu un zambet, infloreste cu un sarut si se termina cu o lacrima. (Love begins with a smile, grows with a kiss and ends with a tear.

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *

| Izab3la a răspuns:

Am invatat sa visez Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu Dar o accept asa cum este

Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil.
» " Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mi-e dor de tine! "

»" Nu-mi stricatzi proasta dispozitzie… "

» " Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma! "

» " Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm… "

» " Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul… "

» " Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot… "

»" Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine… "

» " Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… "

» " O iubesc si prosta nu-si da seama… "

» " Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit… "

» " Cand mi-a fost in viata bine ca un sarpe stateai numai langa mine cand mi-a fost viata amara ma-i lasat ca pe un tren in gara prea multe vorbe n-au rost as da orice sa uit ce a fost ai plecat, plecat sa fi si la mine sa nu mai vi…

Sa crezi in flori chiar daca MOR
Si-n aripi chiar de-s franten zbor
Sa crezi in MAINE chiar de acum
Ca nu esti la sfarsit de drum!
Sa crezi in oameni chiar daca mai gresesc…
Sa-i ierti atunci cand te ranesc
Sa crezi in ploaie chiar de-i rece
DUREREA TA CU PLOAIE TRECE!

Sa crezi in flori chiar daca MOR
Si-n aripi chiar de-s franten zbor
Sa crezi in MAINE chiar de acum
Ca nu esti la sfarsit de drum!
Sa crezi in oameni chiar daca mai gresesc…
Sa-i ierti atunci cand te ranesc
Sa crezi in ploaie chiar de-i rece
DUREREA TA CU PLOAIE TRECE!

Sa crezi in flori chiar daca MOR
Si-n aripi chiar de-s franten zbor
Sa crezi in MAINE chiar de acum
Ca nu esti la sfarsit de drum!
Sa crezi in oameni chiar daca mai gresesc…
Sa-i ierti atunci cand te ranesc
Sa crezi in ploaie chiar de-i rece
DUREREA TA CU PLOAIE TRECE!

"E o AlTa Zi In Care mi-am PiErDuT iDeEa, MoRaLuL mI`e La PaMaNt Sh MaRiJuAnA e ChEiAcryingby izab3la)