| ƳσʋAиdMɛ a întrebat:

Fundaa si Puncte multee imi ziceti si mie bancuri suuper tari da nedeochiate cu animale love struck mersi

Răspuns Câştigător
| Gentiana a răspuns:

Buna!
Trei broaste pe marginea lacului, stateau de vorba.

Zice prima: 'Oac.'

A doua: 'Oac, oac.'

A treia: 'Oac, oac, oac.'

La care prima scoate pistolul din buzunar si pac, o impusca pe-a treia.

A doua, mirata: '?!?
Ce-ai avut dom'le cu ea?'

A treia: 'Stia prea multe.'

Un urs si un iepure se afla in arestul politiei. Cum stateau ei pe ginduri, in celula e bagata si o camila. Iepurasul se uita lung la ea, se scarpina intre urechi si zice catre urs:
-Batrine, am incurcat-o, astia au mina grea! Uite-n ce hal l-au adus pe calu' asta!

Cica odata un carutas mergea pe un drum...
- Diiieee!
La un moment dat vede un crocodil venind spre el:
Crocodilul: - Buna ziua carutasule. Ce mai faci?
Carutasul: - Doamne fereste... N-am mai vazut crocodil vorbitor.
Da calul: - Nici eu.

Soarecele vroia sa treaca granita ilegal. Se duce la elefant:
- Elefante, vreau sa trec granita, nu mai suport regimul, ma bate securitatea, vreau o viata mai buna, nu mai vreau sa stau cu 14 grade-n casa si sa m-asculte RomTelecomu'... Tu esti mare, ascunde-ma si pe mine undeva sa trec si eu. Elefantul se gandeste un pic si-l baga in buzunarul de la piept.
Ajung ei la granita. Acolo vin granicerii, il iau pe elefant la control, vede cu detectorul de metale, totul e ok, ii purica valiza si aia e ok, il ia sa-l pipaie pe corp, tac-tac-tac, ajung la buzunarul de la piept.
- Ce-ai aici?
La care elefantul, batind o palma zdravana (de elefant) pe buzunar:
- Poza unui prieten.

Mama molie cu puiul molie.
- Puisor, te rog frumos sa papi ciorapel...
- Nu pap ciorapel!
- Ba, te rog frumos, iti spun pentru ultima oara: papa ciorapel!
- NU pap ciorapel!
- Bineee, sa stii ca cine nu papa ciorapel nu papa nici mohair.

Intr-o zi se plimba iepurasul prin padure, se intilneste cu vulpea.
- Buna, ce mai faci iepurasule?
- O, bine, vulpeo, ma simt excelent, sint intr-o forma grozava, daca ma intilnesc cu ursul ii dau citeva labe de-l nenorocesc, praf il fac.
- Extraordinar.
Mai merge el ceva, se intilneste cu lupul.
- Cum o mai duci iepurasule?
- Nemaipomenit, ma simt excelent, sint intr-o forma grozava, daca ma intilnesc cu ursul ii dau citeva labe de-l nenorocesc, praf il fac.
- Uluitor.
Mai merge cit mai merge, iata ca vine chiar ursul.
- Hai salut iepurasule, am auzit ca-ti merge nemaipomenit, ce mai faci?
- Ce sa fac nene ursule, ia, ma plimb si eu prin padure si vorbesc prostii.

I1: Cum omori un elefant vanat?
R1: Cu pusca pentru elefanti vineti.

I2: Cum omori un elefant rosu?
R2: Il tragi de trompa pana se face vanat de durere, dupa care il impusti cu pusca de elefanti vineti.

I3: Dar cum omori un elefant verde?
R3: Ii spui un banc porcos, se face rosu de rusine, il tragi apoi de trompa pana se face vanat de durere, dupa care il impusti cu pusca de elefanti vineti.

I4: Cum omori un elefant galben?
R5: Da' ce, ai vazut vreodata elefanti galbeni?

1 răspuns:
| AndaWest a răspuns:

3 puricei prin desert.topaiau de zor topa, topa, topa.pana cand ii apuca o sete napraznica
Ce sa faca? Ajungand la tulpina unui cactus, se decid ca unul dintre ei sa plece in cautare de apa iar ceilalti doi sa-l astepte langa cactus...
Se fac tragerile la sorti de rigoare.In sfarsit cel desemnat, realmente ingrijorat se confeseaza prietenilor :
- Ba, eu ma duc dar sincer am o mare problema... stiti, mie
mi-e teama ca voi o sa plecati pana ma intorc eu
- Hai ba ca nu plecam. te asteptam aici langa cactus
- Nu-i adevarat, stiu eu, o sa plecati si o sa raman singur...
- Nu ma, pe cuvantul nostru ca nu plecam...
- Ba da, o sa dispareti si ma veti lasa prada singuratatii
- Esti paranoic, cum o sa plecam, mai ales asa insetati? te asteptam
- Bine dar daca plecati suntei
- Bine, Bine
Puricele, ceva mai linistit se ridica si luand-o pe langa cactus, dispare...
Trece o zi, trec doua, trece o saptamana... unul din puricei :
- Ba asta nu mai vine... plecam?
- Cum sa plecam, il asteptam, ca de, i-am promis omului...
Mai trece o luna, trec 2, trec 9:
- Mai stam ma?
- Ba, eu n-as mai sta dar hai sa-i mai dam ceva ragaz...
In sfarsit trece un an
- Ba ok, hai sa plecam ca asta nu mai vine
In sfarsit se ridica ei doi si cand dau sa plece, de dupa cactus, sare cel de-al treilea puricel:
- Ba, vedeti cum sunteti, stiam eu ca o sa plecati!

Furnicuta muncea de rupea pamantul intr-o zi de iulie, cand prin fata casei trece greierele cu chitara.
- Buna furnicuto, ce faci?
- Uite muncesc ca acum vine iarna, dar tu ce faci?
- Bine uite ma duc in parc trag o cantare cu prieteni si o bere.
La fel in august, la fel in septembrie, pana intr-o zi de octombrie cu ploaie si vant, cand greierele trece cu chitara si o valiza.
- Buna furnicuto, ce faci?
- Uite stau la caldurica si mananc ce am strans asta vara, dar tu cum te descurci?
- Bine sti cand eram cu prietenii in parc si cantam a trecut un impresar caruia i-a placut mi-a dat un contract si acum plec la Paris ca am concert.
- Greierasule am si eu o rugaminte la tine.
- Zi furnicuto orice.
- La Paris daca te intalnesti cu unul Topirceanu sa-i zici ca-mi bag picioarele in fabula luilaughing