| 012345678 a întrebat:

Halloveen-ul se sarbatoreste si in Romania sau nu?

7 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Halloween*
Nu este sarbatoare oficiala, insa in ultimii ani a inceput sa fie sarbatorit si la noi, preluandu-se modelul din afara: se organizeaza diferite petreceri sau evenimente cu aceasta ocazie etc.

| mihai69 a răspuns:

Doar de către idioți. La fel cu Valentine's day.

| OnuOnulică a răspuns:

Normal că se sărbătoreşte şi în România!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Halloveen"? Ce-i ala?

| Carmen100 a răspuns:

Da, ne luam si noi dupa toata lumea, ca asta ne face mai buni. Fix asta ne trebuia noua, halloween...

| 16Gabriela a răspuns:

Halloween nu se sarbatoreste in Romania, doar unii poate de distractie dar nu o sa vezi copii care merg pe la usi cu "Ne dati ori nu ne dati" laughing Nu e ceva oficial in tara noastra.

| Costas_Camelia_1976 a răspuns:

Da si in Romania!